1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. FTX Kurucusu Bankman Ethereum İçin Olumsuz Konuştu: Milyarlarca Kullanıcıyı ETH Kaldırmayabilir!

FTX Kurucusu Bankman Ethereum İçin Olumsuz Konuştu: Milyarlarca Kullanıcıyı ETH Kaldırmayabilir!

FTX Bitcoin Borsası kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Sam Bankman-Freid, katıldığı bir podcast yayınında Ethereum ve DeFi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ethereum 2.0 güncellemesi ve merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili tespitlerini aktaran Bankman-Freid, Ethereum’un ileride DeFi’yi kaldırmayabileceğini söyledi. ETH ve DeFi birlikteliği için olumsuz görüş ifade eden Bankman, gerekçelerini ise tek tek sıraladı.

FTX Kurucusu Bankman Ethereum İçin Olumsuz Konuştu: Milyarlarca Kullanıcıyı ETH Kaldırmayabilir!

Bitcoin (BTC) borsası FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, ETH ve DeFi birlikteliği ile ilgili olumsuz görüşlerini katıldığı bir podcast yayınında duyurdu. Bankman-Fried ilerleyen süreçte Ethereum’un DeFi’yi kaldırmayacağı düşüncesini paylaşarak, DeFi protokollerinin bu durumdan olumsuz etkileneceğini savundu.

Ethereum Tasarımı Oldukça Zayıf!

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried aynı zaman Serum isimli DeFi projesinin de sahibi. Ethereum’u ilk elden test etme imkanı bulan CEO, aynı zamanda Solano blockchain’i üzerinde bulunan projesi ile ilgili de deneyimlerini aktardı. Solano’da karar kılmadan önce aralarında Ethereum (ETH) da bulunan 30 farklı blockchain projesini test ettiklerini aktaran Bankman-Fried, Solana seçimlerinde altyapı ve hız etkenleri bulunduğunu söyledi.

FTX kurucusuna göre Ethereum blockchain’i, DeFi’nin geliştirilmesini sınırlandırıyor. Vitalik Buterin ve ETH yatırımcıları aksine Ethereum 2.0 güncellemesinin yetersiz olacağını düşünen Bankman-Fried’e bir destek de Solan CEO’su Anatoly Yakovenko isminden geldi. Yakovenko Ethereum tasarımını “oldukça zayıf” olarak tanımladı.

“DeFi Ethereum Blockchain’inden Taşınmalı”

Bankman-Fried Ethereum blockchain’ine yönelttiği eleştirilerin ardından DeFi protokolü özelinde değerlendirmelerine devam ederken, ilerleyen günlerde DeFi’nin milyarlarca insan tarafından kullanılacağını belirtti. Sırf bu sebeple halihazırda yetersiz gördüğü Ethereum blockchain’inden DeFi’nin taşınması gerektiğini belirten Bankman-Fried, Ethereum 2.0 güncellemesinin de yetersiz kalacağını ifade ederek DeFi’nin milyon kez daha hızlı bir sisteme taşınması gerektiğini ifade etti.

Vitalik Buterin Etherum 2.0 Avantajlarına Güveniyor!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ise gelen tüm eleştirilere rağmen sistemi savunmaya devam ediyor. Ethereum 2.0 güncellemesi için olumlu tarafta yer alan ve yakın zamanlarda güncellemenin avantajlarından bahseden Buterin, güncelleme sonrası geçilecek olan proof-of-stake altyapısının proof-of-work algoritmasına göre yüksek güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacağı konusunda görüş beyan etti. ETH kurucusu Buterin ek olarak değişiklik ile ETH 2.0 yazılımıiçin “basit bir dizüstü bilgisayarda çalışabilir” tasarıma sahip olacağını eklemeyi ihmal etmedi.

ETH 2.0 Tarihi Belli Oldu Mu?

Vitalik Buterin tarafından Ethereum 2.0 tarihi daha öncelerde 1 Aralık 2020 olarak açıklanmıştı. ETH 2.0 beklentileri ile güçlü duruşunu koruyan Ethereum fiyatı haberin yazıldığı şu dakikalarda 460,73 ABD Doları seviyesinde hareket ediyor. Kripto para yatırımcıları ve analistlere göre ise ETH 2.0 için 1 Aralık fazla iyimser! Yapılan incelemelerde ise ETH 2.0 güncellemesi geçiş tarihi için en iyimser tahmin uzmanlarca 23 Ocak 2021 olarak paylaşıldı.

Yorum Yap

Yorum Yap