1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Galatasaray Başkanı’nın BTC Almama Nedenleri

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bugün bir basın konferansına katıldı. Cengiz, konferansta hem kulübün kendi kripto parası hem de lider kripto parası Bitcoin (BTC) ile ilgili açıklamalarda bulundu. GAL tokeni Bitcoin (BTC) ve kripto para borsası Paribu’da listelenmelerini kutlayan Mustafa Cengiz, yaptığı açıklamalarda şimdiye dek neden Bitcoin (BTC) yatırımı yapmadıklarını dile getirdi.

Galatasaray Başkanı’nın BTC Almama Nedenleri

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bugün bir basın konferansına katıldı. Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen etkinlikte Socios.com ve Paribu yöneticileri ile bir araya gelen Mustafa Cengiz, hem kulübün kendi kripto parası olan GAL hem de lider kripto parası Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda Cengiz, ayrıca neden BTC yatırımı yapmadıklarını da açıkladı.

GAL 26 Kasım’da Borsaya Katılacak

Başkan Mustafa Cengiz’in Socios.com ve Paribu yöneticileri ile bir araya geldiği konferansta, Paribu CEO’su Yasin Oral, Galatasaray’ın kripto parasının (GAL) 26 Kasım 2020’de gün içerisinde borsaya ekleneceğini ve alım satım işlemlerinin CHZ paritesi üzerinden yapılabileceğini dile getirdi. Yasin Oral’ın bu açıklamalarının ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, basın mensuplarının karşısına geçerek, gelen soruları cevapladı ve kulübün kripto paralarla ilgili tutumuna dair açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın BTC Alıp Almayacağı Soruldu

Micro Strategy gibi dev kurumsal şirketlerin enflasyon karşısında güçlü durmak için Bitcoin (BTC) satın aldıkları biliniyor. Bir basın mensubu da bugünkü konferansta, Başkan Cengiz’e Galatasaray’ın buna benzer bir planı olup olmadığını sordu. Başkan Mustafa Cengiz ise bu soruya; “Sanki ortada çok nakit var da oraya mı yatıralım, buraya mı yatıralım gibi bir durum yok.” sözleri ile cevap verdi.

Cengiz: “İzin Çıksa da Coin Alsak”

Galatasaray Kulübü’nün enflasyona karşı izlediği politikadan söz eden Mustafa Cengiz, ellerindeki paranın bir bölümünün Türk Lirası, bir bölümünün de döviz olarak tutulduğunu söyledi. Mustafa Cengiz, kripto paraların da bir varlık sınıfı olduğunu ve kulübün yönetiminde 1,5 – 2 milyar dolar gibi bir para olsa, bu parayı kripto para ile değerlendirebileceklerini dile getirdi. Mustafa Cengiz bu konuya ek olarak; “Keşke maliye bakanımızdan bir izin çıksa da coin alsak.” sözlerini kullandı.

Cengiz Bitcoin Yatırımı da GAL Yatırımı da Yapmamış

Konferansta Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e, kulüp yatırımlarının yanı sıra; kişisel olarak şu ana dek kendisinin hiç Bitcoin (BTC) yatırımı yapıp yapmadığı soruldu. Bu soru üzerine, kişisel olarak hiç böyle bir yatırım yapmadığını dile getiren Cengiz; “Ben eski kafalı bir adamım” dedi. Bunun gibi yatırım kararları alacağı zaman konuya yüzde yüze hakim olma ihtiyacı olduğunu söyleyen Cengiz; “Yüzde doksan dokuz olursa başıma bela olur.” ifadesini kullandı. Öte yandan Mustafa Cengiz, sadece Bitcoin’e değil, kulübün kendi kripto parası olan GAL tokenına da yatırım yapmadığını dile getirdi. Yönetim kurulunun GAL tokeni almasının yanlış anlaşılabileceğini söyleyen Cengiz, böyle bir yatırımdan kaçındıklarını dile getirdi.

Yorum Yap