1. Anasayfa
  2. Kripto Para

GameStop’dan, NFT Platformu Kararı!

GameStop şirketi ilk olarak WallStreetBets hareketi ile hisselerini hareketlendirmiş ve popüler bir hale gelmişti. Ardından hisse fiyatları gerilese dahi GameStop, farklı alanlarda çalışmalara yöneleceğinin sinyallerin verdi.

GameStop’dan, NFT Platformu Kararı!

GameStop, geride kalan sürede WallStreetBets hareketi ile hisselerine değer katmıştı. Ardından aynı performansı uzun vade koruyamasa da bu durum şirkete yeni fikirler kazandırmışa benziyor. Şirket, bir açıklama yaparak, non-fungible token (NFT) platformu oluşturmaya başladığını duyurdu. Konu ile ilgili açıklamada ise yetenekli bir ekip oluşturulduğu ve hala ekibe katılmak isteyenlerin taleplerinin alındığını belirtti.

Geliştirici Topluluğa Katılım Devam Ediyor!

GameStop, NFT sektörüne atılmak için bir ekip oluşturduğunu ifade etti. Diğer yandan ekibin henüz tamamlanmadığını ve katılımcıların değerlendirilebileceğini açıkladı. GameSatop, yetenekli mühendisleri, pazarlamacıları, oyuncuları, tasarımcıları ve yeni topluluk liderlerini memnuniyet ile karşılayacaklarını duyurdu.

Ethereum Teknoloji Üssü Olabilir!

Yaşanan gelişmeler ardından projenin sayfasının ise Ethereum’a bağlantılı olduğu görüldü. Yine de GameStop tarafından iş birlikleri hakkında gelmiş net bir açıklama bulunmuyor. Projenin tam kapsamı belirsizliği korurken, yapılan yorumlarda ise GameStop ekibinin Ethereum’u bir teknoloji üssü olarak kullanacağı söylentileri yayıldı.

Gündeme yansıyan son bilgilere göre, NFT’lerin Ethereum’un ERC721 standartının projede kullanılabileceği belirtildi. Ayrıca özel bir token olan GME’nin de projede yer alabileceğine işaret edildi. GameStop’un NFT projesinin hedef kitlesi ise oyuncular, yaratıcılar ve koleksiyoncular olacak.

NFT’ler Tekrar Popüler!

NFT’ler artık her ne kadar eski olsalar da 2021 yılında tekrar popüler hale geldiler. Değiştirilemez tokenlar olarak adı anılan NFT’ler, pek çok farklı alanda kullanılabiliyorlar. Örneğin, 2007 senesinde yayınlanan ve artık viral hale gelen “Charlie Bit My Finger“ NFT olarak satışa çıkarıldı. Bu işlem ardından ise ortalama 761.000 dolara alıcı buldu. Bunlara ek olarak geride kalan haftalarda ise Twitter CEO’su Jack Dorsey, ilk yaptığı Twitter gönderisini NFT olarak sattı. Bu çarpıcı kazançları da sunan NFT’ler yatırımcılardan ve tasarımcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyorlar.

NFT Hangi Sektörlerde Rol Oynuyor?

NFT’ler müzik endüstrisinde, resim sanatında, dijital sanatlarda, sosyal medya paylaşımlarında yer alıyorlar. Oldukça geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyorlar. Bu geniş ekosistemden yararlanmak isteyen GameStop ise oyunculara hitap eden yeni NFT’si ile sahneye çıkacak. Analistler proje ardından şirketin hisselerinin de yeniden değerlenebileceğini açıkladılar. Bu tahminler bazında projenin etkilerinin pozitif olması bekleniyor. GameStop’un değiştirilemez tokenları ve NFT geliştirici topluluğu merakla bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir