1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Gary Gensler Beyaz Saray’a Danışman Mı Oluyor?

Gary Gensler Beyaz Saray’a Danışman Mı Oluyor?

Joe Biden'in başkanlık seçimlerini kazandığının kesinleşmesinden sonra Bitcoin hareketlerini etkileyecek yeni ayrıntılar gündeme gelmeye başladı. Joe Biden yönetiminin başlaması ile Gary Gensler'in danışman olarak Beyaz Saray'a gireceği haberleri ise Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı. Gary Gensler'in Beyaz Saray'da finansal regülatörleri inceleme görevine getirileceği konuşuluyor.

Gary Gensler Beyaz Saray'a Danışman Mı Oluyor?

Joe Biden’in ABD’nin 46. başkanlık seçimlerini kazanmasından sonra uzun süredir konuşulan Bitcoin yükselişinin nasıl etkileneceği merak ediliyor. Seçim sürecinde yükselişe giren ve son 2 yılın zirvesini gören Bitcoin, Biden’in başkan seçilmesinin ardından 1000 dolardan fazla değer kaybetti. Bu kondilasyon döneminin uzun sürmeyeceği ise konuşulanlar arasında. Bitcoin’in yeniden yükselişe geçmesi için Joe Biden yönetiminin başlaması ile atılacak adımların önemli olduğu düşünülüyor.

Joe Biden’in yönetime geçmesinden sonra Gary Gensler’in Beyaz Saray’da görevlendirileceği konuşulmaya başlandı. 2014 yılına kadar devam eden Obama yönetiminde görev yapan Gary Gensler’in Biden yönetiminde tekrar görev yapmasının Bitcoin’in yükselişi için olumlu bir adım olacağı konuşuluyor.

Gary Gensler’in Beyaz Saray’a Girmesi Bitcoin İçin Neden Önemli?

ABD seçimlerinin netleşmesinden sonra gelen Gary Gensler haberinin doğruluğu araştırılmaya devam ediliyor. Bitcoin alanında birikimli isimlerden biri olduğu bilinen Gary Gensler’in Beyaz Saray’da finansal regületörleri inceleme görevine başlamasının Bitcoin piyasasının yeniden yükselmesi için bir adım olacağı düşünülüyor.

Bilindiği üzere Gary Gensler ABD’nin bilinen finansal regületörlerinden biriydi. Obama yönetiminde de görev yapan Gary Gensler’in Bitcoin’i desteklediği de ortaya çıkmıştı.

Gary Gansler Bitcoin’i Destekliyor Mu?

Gary Gensler’in Beyaz Saray’a girme ihtimalinin duyurulmasından sonra birçok Bitcoin yatırımcısı bunun neden olumlu bir hamle olarak ele alındığını merak etmeye başladı. Gensler’in Bitcoin’i desteklediğinin bilinmesinin yanı sıra bu konuda attığı bir çok adım da ortaya çıktı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in destekleyicilerinden olan Gary Gensler, bu konuda CoinDesk isimli kaynak için yazı da yazmış. Gary Gensler yazdığı bu yazıda Bitcoin ve diğer kripto paraların piyasaya faydalı olabileceğini belirtmiş. Bitcoin’in sadece regülasyona ihtiyacı olduğunu belirten Gensler’in Beyaz Saray’da göreve gelmesinin Bitcoin piyasasına ciddi faydalar sağlayacağı konuşuluyor.

Gary Gensler’in kripto para piyasasına destek verebileceğini düşündüren ayrıntılardan biri de Blockchain ve Para isimli kursu veren akademisyenlerden biri olması. Bitcoin üzerine ders de vermiş olan Gensler’in ABD kripto para piyasasında yeni bir değişim yaratabileceği konuşuluyor.

Joe Biden’in Hangi Hamleleri Bitcoin’i Düşüşe Geçirebilir?

Bitcoin’de yaşanacak gelişmeler ile ilgili Gary Gensler’in Beyaz Saray’da görev yapması olumlu olarak ele alınsa da bu kararların Joe Biden’in de onayından geçmesi gerekliliği, yatırımcıların aklına farklı sorular getiriyor. Gary Gensler’in gösterebileceği etkinin yanı sıra Biden’in atacağı farklı adımlar Bitcoin piyasasını düşüşe de götürebilir. Biden’in vergi yükünü arttırması gibi ihtimallerin Bitcoin fiyatlarını düşürebileceği de akıllara geliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap