1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Geçen Hafta En Çok Kazanan 5 Kripto Yatırımcı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta hem kendisiyle hem de harekete geçirmeyi başardığı diğer altcoinler ile yatırımcılara milyonlarca dolar kazandırdı. Bu yükseliş hareketinde, binlerce yatırımcı büyük oranlarda kar elde etti fakat bu yazımızda, geçen haftaki benzersiz haftada dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance borsasında en çok kazanan 5 yatırımcıya göz atacağız.

Geçen Hafta En Çok Kazanan 5 Kripto Yatırımcı

Geçtiğimiz hafta, birçok açıdan kripto para piyasalarında eşsiz bir hafta olarak kayıtlara geçti. Zira 14 Aralık – 19 Aralık tarihleri arasında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kendisi için psikolojik direnç seviyesi olan ve geçip geçmeyeceği çok merak edilen 20 bin dolar seviyesini süratle kırdı geçti ve yeni haftadan önce 24 bin dolar seviyesinin üzerine kadar çıktı. Ayrıca Bitcoin, geçtiğimiz hafta 31 milyar doların üzerinde işlem gördü. Bu yükseliş, piyasalarda hemen hemen bütün altcoinleri de yükseliş trendine soktu ve bu akımla birlikte, kripto para yatırımcıları büyük kazançlar elde etti. 14 – 19 Aralık tarihleri arasında, en çok kazanan 5 yatırımcı hangi oranda ve ne kadar kazandı?

Hangi Yatırımcı, Hangi Oranda (ROI) Kazandı?

Geçtiğimiz hafta, Binance borsası üzerinde CoinGecko’dan alınan verilere göre, oran bazında (ROI) en fazla kazanan yatırımcı DanceWifeBat kullanıcı isimli yatırımcı oldu. DanceWifeBat, yaptığı yatırımları sayesinde geçen hafta %3,89 oranında kazanç sağladı. Aynı listede ikinci sırada ise MexXBT kullanıcı isimli yatırımcı bulunuyor. MexXBT, geçtiğimiz hafta yaptığı yatırımlar ile %3,70 oranında kazanç sağladı. MexXBT’in kazanç miktarı ise 14 bin dolar oldu. Geçen haftanın oran bazında en çok kazanan üçüncü yatırımcısı ise RoundTeamFuture kullanıcı isimli yatırımcı oldu. RoundTeamFuture, yaptığı yatırımları sayesinde geçen hafta %3,69 oranında ve 6 bin 400 dolar kazanç sağladı. Aynı listede dördüncü sırada ise DaroK kullanıcı isimli yatırımcı bulunuyor. DaroK, geçen hafta yaptığı yatırımları sayesinde %3,55 oranında ve 7 bin 800 dolar kazanç sağladı. Geçen haftanın oran bazında en çok beşinci kazananı ise WonderfulWhenBall kullanıcı isimli yatırımcı oldu. WonderfulWhenBall, yaptığı yatırımları sayesinde geçen hafta %3,36 oranında ve 9 bin 700 dolar kazanç sağladı.

Hangi Yatırımcı, Ne Kadar (PnL) Kazandı?

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Binance borsasında geçtiğimiz hafta en fazla miktarda (PnL) kazanan yatırımcı, 4,1 milyon dolar ile WantBackBlanket kullanıcı isimli yatırımcı oldu. Aynı listede ikinci sırada ise SuprisedBigBeef kullanıcı isimli yatırımcı bulunuyor. SuprisedBigBeef, geçtiğimiz hafta 2,6 milyon dolar kazanç elde etti. Listenin üçüncü sırasında ise 2,5 milyon dolarlık kazancı ile BathroomTerribleWinter kullanıcı isimli yatırımcı bulunuyor. Aynı listede, 2 milyon dolarlık kazancı ile Jiucai kullanıcı isimli yatırımcı bulunuyor. Geçen haftanın en çok kazanan 5. yatırımcısı ise 1,8 milyon dolarlık kazancı ile MarchSurpriseBig kullanıcı isimli yatırımcı oldu.

Yılın Son Çeyreğinde En Çok Kazandıran Coinler

Lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta, muazzam bir değer artışı gösterdi ve 24 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Fakat yılın son çeyreğine bakıldığında, en çok kazandıran kripto varlık lider Bitcoin olmadı. 2020 yılının son 4 ayında, bu listede Bitcoin 3. olurken, lider Ripple (XRP) oldu. Geçen haftanın en çok kazananlarının yanı sıra, 2020 yılının son çeyreğinde yatırımcılarının yüzünü en çok güldüren 5 kripto varlık sırasıyla şöyle:

  • Ripple (XRP) – %240
  • Litecoin (LTC) – %170
  • Bitcoin (BTC) – %124
  • Cardano (ADA) – %100
  • Ethereum (ETH) – %98

Yorum Yap