1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Geçen Haftanın En Çok Kazandıran 5 Coini

Kripto para piyasalarında Bitcoin’in (BTC) rekor yükselişi ile birlikte, piyasadaki neredeyse tüm altcoinlerde de yükseliş hareketi başladı. Bitcoin, 11 yıllık ömründe ilk kez 24 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarken, onu takip eden birçok altcoin de muazzam performans sergiledi. Peki bu hafta kripto para piyasalarında, en büyük 25 kripto varlıktan, en iyi performans gösteren 5 kripto varlık hangileri oldu?

Geçen Haftanın En Çok Kazandıran 5 Coini

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu rekor tırmanışında tek başına hareket etmedi ve her zaman olduğu gibi diğer altcoinleri de beraberinde yukarı seviyelere çıkardı. Kripto para piyasalarında, en büyük 25 kripto varlık arasından, gösterdiği yüksek performanslar ile ilk 5’e giren bu dijital varlıklar, geçtiğimiz hafta yatırımcısına en çok kazandıran coinler oldu. Bu hafta, en büyük 25 kripto varlık arasından, en çok kazandıran coinler sırasıyla şöyle:

  • Litecoin (LTC) – Genel sıralamada 5. büyük coin,
  • Bitcoin Cash (BCH) – Genel sıralamada 6. büyük coin,
  • Bitcoin (BTC) – Genel sıralamada 1. büyük coin,
  • Binance Coin (BNB) – Genel sıralamada 9. büyük coin,
  • NEM (XEM) – Genel sıralamada 17. büyük coin.

Litecoin (LTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin’in rekor yükselişinden, olumlu anlamda en çok etkilenen kripto varlık, listenin en büyük 5. coini olan Litecoin (LTC) oldu. Son 1 ayda oldukça hareketli ve dalgalı bir grafik çizen Litecoin, hafta ortasından Bitcoin’in yükselişi ile birlikte, değerini artırmaya başladı. Bu değer artışlarında Bitcoin 24 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarken, Litecoin de haftanın kapanış gününde 125 dolar seviyesine kadar ulaştı. %42’lik bir değer artışı gösteren LTC, böylece 2020 yılının en yüksek seviyesine de ulaşmış oldu. Daha sonra son 24 saat içerisinde gevşemeler gösteren LTC, 115 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin Cash (BCH)

Liderin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ile birlikte, Litecoin’in (LTC) ardından geçtiğimiz hafta en iyi performansı gösteren coin, %30’luk artış ile Bitcoin Cash (BCH) oldu. Böylece, kripto para piyasalarının 6. büyük dijital varlığı olan BCH geçtiğimiz haftanın en çok kazandıran ikinci kripto varlığı olarak listeye girdi. Bu değer artışı ile birlikte haftanın kapanış gününde 355 dolar seviyesine ulaşan BCH, son 24 saat içinde değerini daha da artırdı ve yazım sırasında 357 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin (BTC)

Kasım ayı ortalarında boğa koşusuna başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kendisi için merakla beklenen 20 bin dolar direncini adeta parçaladı ve 24 bin dolar seviyesinin üzerine kadar çıktı. Bu seviye, lider için tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu. Rekor tırmanışı ile birlikte diğer altcoinleri de harekete geçiren Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta %23 oranında değer artışı yaşadı ve geçtiğimiz hafta en çok kazandıranlar listesine üçüncü sıradan girdi. Yazım sırasında ise Bitcoin, 23 bin 880 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance Coin (BNB)

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in tokeni BNB, geçtiğimiz hafta yaşanan yükseliş trendinde, en çok kazandıran dördüncü kripto varlık olarak listeye girdi. En büyük 9. kripto varlık olan Binance Coin (BNB), bu akımda %20 oranında değer kazandı ve yatırımcısının yüzünü güldürdü. Bu artış ile birlikte haftanın kapanış gününde 34,73 dolar seviyesine ulaşan BNB, yazım sırasında 34,78 dolar seviyesinde işlem görüyor.

NEM (XEM)

Kripto para piyasalarının en büyük 17. dijital varlığı olan NEM (XEM), geçtiğimiz hafta liderin başlattığı yükseliş akımında yatırımcısına en çok kazandıran 5. kripto varlık oldu. Bu yükseliş trendinde NEM (XEM), değerini %16 oranında artırdı ve son 24 saatte %2’nin üzerinde değer kaybetti. NEM yazım sırasında ise 0,29717 dolar seviyesinde işlem görüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir