1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Geçen Haftanın Popüler Altcoinleri Bu Hafta Ne Yapacak?

Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz hafta başlayan yükseliş hareketlilikleri, hafta arasında da hız kesmeden devam etti ancak piyasalar yeni haftaya topyekün düşüş eğiliminde girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 49 bin 700 dolar seviyesinde rekorunu tazelemesinden sonra fiyatta geri çekilme yaşaması, altcoinleri beklenenden fazla etkiledi ve piyasalarda düşüşler başladı. Son hafta kripto para piyasalarında en çok dikkat çeken kripto para birimlerini bu hafta neler bekliyor?

Geçen Haftanın Popüler Altcoinleri Bu Hafta Ne Yapacak?

Kripto para piyasaları, geçtiğimiz hafta olağanüstü fiyat hareketliliklerine ve özellikle de değer artışlarına sahne oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) önce dünyanın en zengin insanı Elon Musk’tan destek aldı, ardından Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık yatırımı ile adeta şahlandı ve rekor rallisine başladı. Bu ralli ile birlikte Bitcoin fiyatı 49 bin 700 dolar seviyesine kadar çıktı ve bu seviye BTC için tüm zamanların rekoru olarak kaydedildi. Bitcoin’in öncülüğünde, piyasalarda genel olarak neredeyse bütün altcoinler de geçtiğimiz hafta yükselişe geçmişti ancak bazı altcoinler gösterdikleri fiyat hareketlilikleriyle ya da sosyal medyada yapılan paylaşımlar ile daha çok dikkat çekmeyi başarmıştı. Verimli geçen hafta arasının ardından, lider Bitcoin yeni haftaya düşüş eğiliminde giriş yaptı ve bu düşüş altcoinleri beklenenden daha fazla etkiledi. Özellikle geçtiğimiz haftaya damga vuran altcoinleri bu düşüşlerin ardından bu hafta neler bekliyor?

Dogecoin (DOGE)

Geçtiğimiz hafta en az Bitcoin kadar ilgi gören ve dikkatleri çekmeyi başaran Dogecoin (DOGE), son olarak bir güncelleme ile gündeme geldi. Fakat güncellemeye rağmen, DOGE’daki değer kayıplarının devam ettiği görülüyor. Elon Musk’ın favori kripto para birimi DOGE, son 24 saat içinde %9 oranında değer kaybetti ve Musk’tan pump etkisi yaratacak bir paylaşım gelmediği sürece, DOGE fiyatının 0,058 dolar seviyesine kadar serbest düşüş yaşayabileceği düşünülüyor. Analistlere göre DOGE’un toparlanabilmesi için 0,066 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

Polkadot (DOT)

Geçtiğimiz hafta kazandığı değerler ile en çok dikkat çeken altcoinlerden biri olan Polkadot (DOT), her ne kadar piyasa değeri bakımından Cardano’yu (ADA) geçememiş olsa da Ripple’ı (XRP) geride bırakarak listede beşinci sıraya yükselmeyi başardı. Şimdilerde DOT 28 doların üzerinde konsolidasyon yaşıyor ancak DOT kısa sürede 5 dolar seviyelerinden buralara geldiği için, yükseliş beklentisi sürüyor. DOT için sıradaki hedef 30 dolar seviyesi olarak görülüyor ve analistlere göre bir sonraki aşamada DOT’u 34 dolar seviyesindeki direnç bekliyor. Analistlere göre DOT 22 dolar bandına gerilemediği sürece, yükseliş eğilimini koruyacak.

Tron (TRX)

Kripto para piyasalarında sadece geçtiğimiz hafta değil, önceki haftalarda da birçok kez dikkat çekmeyi başarmış olan Tron (TRX) için verilen çabaların yeterli olmadığı görülüyor. Özellikle Twitter’da birçok ünlünün reklam çalışması yaptığı TRX, şimdilerde 0,055 dolar seviyesinde işlem görüyor ve aslında son 7 günde %63 oranında değer kazanmıştı. Fakat Lindsay Lohan gibi ünlülerin reklam çalışmaları sonrasında, analistler TRX’ten en azn 0,069 dolarlık bir fiyat bekliyordu. Ancak TRX bu yükselişi gösteremedi ve analistlere göre TRX için ilk büyük direnç noktası 0,060 dolar seviyesine bulunuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir