1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Goldman Sachs BTC İçin Önemli Adım Attı!

ABD’nin ve dünyanın en önemli banka kuruluşları arasında yer alan Goldman Sachs Bitcoin (BTC) için önemli bir adıma imza attı. Goldman Sachs tarafından atılan bu adım lider kripto para birimi için büyük önem taşıyor. Çünkü daha önceden yine kuruluşun BTC üzerine atmış olduğu adımlar fiyatların önemli ölçüde yükselmesine neden olmuştu. Uzmanlara göre banka tarafından atılan bu adım bir süredir durağan seyir izleyen BTC fiyatlarında önemli artış yaşanmasına neden olabilir.

Goldman Sachs BTC İçin Önemli Adım Attı!

BTC fiyatları için bir süredir durağan seyir devam ediyor. Özellikle birim 65 bin dolar bandına ulaştıktan sonra bu seviyenin üzerine çıkış gösteremedi. Bu etmen ise yatırımcıların tekrar hangi tarihte BTC’nin yükselme yaşayacağını merak etmelerine neden oluyor. Goldman Sachs’in atmış olduğu yeni adım ile birlikte ise önemli bir yükselme potansiyeli yakalanabilir.

Bankacılık Devinden Önemli Adım

ABD’nin en büyük bankalarından olan Goldman Sachs bir süredir durağan şekilde seyir etmekte olan BTC hakkında önemli bir karar aldı ve açıklama yaptı. Yapılan açıklamada artık Wall Street içerisinde olan yatırımcılar için türev BTC ürünü sunulacak. Firmanın  BTC vadelilerine dayanmakta olan yeni türev sözleşmeleri lider kripto para birimi BTC’nin volatilitesine karşı da önemli bir koruma sağlayabilecek. Söz konusu ürün, merkezli vadeli işlem borsası olan CME Group üzerinde blok işlemler yapacak. Kripto para alım satım platformu olan Cumberland DRW de konu hakkında yaptığı açıklamalarda Goldman Sachs’in alım satım ortağı haline geleceklerini belirtti.

Yeni türev ürünün ise geçen aylarda bir resmi açıklama yapılmadan Goldman Sachs müşterine sağlanmış olduğu da öğrenildi. Goldman Sachs CEO’su tarafından yapılan açıklamada da bu adım ile birlikte kripto para tabanlı ürünlerde çok büyük artışlar beklendiği ifade edildi.

BTC Fiyatlarında Önemli Bir Artış Yaşanabilir

Goldman Sachs tarafından atılan bu adımın yatırımcılar için en önemli tarafı ise BTC fiyatlarını önemli ölçüde arttırması olarak öne çıkıyor. Bu yılın başlarında firma BTC için olan OTC platformunu yeniden devreye almıştı. Goldman Sachs daha önceden de böyle bir adım attığında BTC fiyatı sert bir düşüş göstermişti fakat en son durum farklı oldu ve BTC ilgili haber sonrasında 65 bin dolar bandına kadar yükselme yaşadı. Özellikle BTC’ye bu denli kurumsal yatırımlar arttıkça BTC fiyatları da bu durumdan çok etkileniyor ve önemli artışlar yaşayabiliyor. Bu durumun en büyük örnekleri sayesinde BTC en son 65 bin dolar bandına gelebilmişti.

Yorum Yap