1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Goldman Sachs Eski Yöneticisinden Tavsiye: Altın Sat, BTC Al

Goldman Sachs Eski Yöneticisinden Tavsiye: Altın Sat, BTC Al

Dev yatırım bankası Goldman Sachs eski yöneticilerinden Raoul Pal, bomba gibi tavsiyesi ile kripto para piyasasına olan güvenini bir kez daha gösterdi. 2005 yılından bu yana şirkette önemli pozisyonlarda çalışan parlak ekonomist Pal, Bitcoin’i “gelecek” olarak değerlendirdi ve geleceği kaçırmak istemeyenler için altınların satılıp BTC alınması gerektiği yönünde tavsiye paylaştı.

Goldman Sachs Eski Yöneticisinden Tavsiye: Altın Sat, BTC Al

Goldman Sachs eski yöneticilerinden Raoul Pal iddialı tahminleri ve tavsiyesi ile yeniden gündeme oturdu! Uzun yıllar yatırım bankasının ekonomi ve yatırım stratejilerine yön vermiş olan Pal, Bitcoin’de 10 trilyon değerlik piyasa değerinin çılgınca olmadığını belirtmenin ardından geleceğin Bitcoin’de olduğunu ifade etti.

Pal: Bitcoin Güvenilir Finansal Bir Muhasebe Sistemi

Bitcoin hakkındaki açıklaması ile gündeme oturan ekonomist Raoul Pal, BTC’yi gelecek olarak değerlendirdi ve günün birinde Bitcoin’in 10 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olacağını söyledi. Bu fikri çılgınca bulmayan Pal açıklamalarında kripto paraları tek başına bir para birimi veya değer deposu olarak tanımlamanın yetersiz olduğunu savundu ve Bitcoin’i, “Kriptografik algoritmanın dışında asla yaratılamayacak, güvenilir, finansal bir dijital muhasebe sistemi olarak görüyorum.” şeklinde tanımladı.

Pal: Bugün Bitcoin’e Yatırım Yapanlar Geleceğin Zenginleri Olacak!

Bitcoin’i geleceği ta kendisi olarak ifade eden Pal, 27 Ekim tarihinde attığı Tweet ile Bitcoin’i etrafındaki her şeyi emen ve onu yok eden devasa bir karadelik olarak yorumlamıştı. Yeni Tweet’inde ise Pal,” Her ne kadar regülasyon haberleri can sıkıcı olsa da tüm Dünya’nın buna alışacağını ve bugün Bitcoin’e yatırım yapanların geleceğin zenginleri olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Pal Portföyünün Yüzde 98’ini Kriptoya Yatırıyor!

7 Ekim tarihli Tweet’inde portföyünün yüzde 50’sinin Bitcoin’de olduğunu açıklayan duayen yatırımcı, yeni Tweet’inde daha da ileri giderek tüm altınlarını satmak için emir verdiğini paylaştı! Altınlarını satma sebebini de aynı Tweet’te belirten Pal, portföyünün yüzde 98’ini BTC ve ETH ile oluşturmaya hazırlanıyor! Kripto para portföy dağılımını da belirten Pal, “Yüzde 80 BTC ve yüzde 20 ETH” şeklinde bir oran kullanacağını belirtti.

Bitcoin 19 Bin Dolara Oldukça Yaklaştı!

Tecrübeli ekonomistin çok güvendiği ve gelecek olarak yorumladığı Bitcoin ise şimdiden beklentilere karşılık vermeyi sürdürüyor. Haberin yazıldığı dakikalarda son 24 saatteki artışını yüzde 2,35’e çıkaran BTC fiyatı 18 bin 636 dolardan işlem görüyor. Raoul Pal portföyüne girmeye layık olan bir diğer coin Ethereum ise son 24 saatte yüzde 6,24 artarak 590 dolar üzerine çıkmayı başardı.

Analistlerin beklentisi ise BTC için 19 bin dolar üzerinde satış baskısı görüleceği ve baskının trendi bozmayarak yeni tüm zamanların en yükseğinin görüleceği yönünde! Ethereum ise ETH 2.0 güncellemesi ile desteklenirken, ilk olarak 600 dolar eşiği ile yüzleşmeye hazırlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap