1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Google’dan Kripto Paralar İçin Büyük Adım!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve beraberinde diğer altcoinler her ne kadar geçtiğimiz hafta çok sert değer kayıpları yaşamış olsa da piyasalarda son dönemlerde olumlu anlamda büyük gelişmeler de yaşanıyor. Bu gelişmeler, sadece kripto para birimlerinin kazandığı değerler olarak değil, birçok dev kurumun attığı adımlarla da gündeme geliyor. Bu kapsamda son olarak Google, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri lehine oldukça önemli bir adım attı.

Google’dan Kripto Paralar İçin Büyük Adım!

Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz yıllarda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde yaşanan popülarite artışı, o dönemlerde Bitcoin’e olduğu kadar genel anlamda diğer kripto para birimlerine de büyük ilgi duyulmasını sağladı. Özellikle 2017 yılında, lider Bitcoin 20 bin dolar rekoruna kadar yükselince, tüm dünyanın gözü kulağı da kripto para piyasalarına çevrilmişti. Google üzerinde o dönemde en çok aratılan kelimeler “Bitcoin” ve “Ethereum” gibi, önde gelen kripto para birimleri olmuştu. Artan ilgi ve merak zaman içinde azaldı ancak 2020 yılında, Covid-19 salgınının da etkisi ile bu ilgi yeniden baş göstermeye başladı ve 2021 yılı geldiğinde, artık tüm dünyanın gündeminde kripto para birimleri yer almaya başladı. Zira Bitcoin, kısa sürede yatırımcılarına çok büyük kazançlar sağlayınca, insanların da ilgisi yeniden büyük ölçüde kripto para piyasalarına çevrildi. Dünyanın en büyük internet arama motoru Google da artan bu ilgiye kayıtsız kalmadı.

Google Finans’ta Artık “Kripto” Başlığı Yer Alacak

Ana akım medya organlarında, gün geçtikçe son günlerde kripto para piyasalarına duyulan ilgi daha da artış göstermeye devam ediyor. Dünya üzerine artık milyonlarca insan, kripto para piyasaları hakkında bilgi sahibi olmaya başladı ve bu durum büyüyerek artmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre Google, ekonomi alanında kullanıcılarına hizmet verdiği dalı olan Google Finans üzerinden kripto para fiyatlarını gösteren bir hizmet daha sunmaya başladı. Bundan sonra, bu alanda “kripto” başlığı yer alacak ve geleneksel hisse senetleri, döviz piyasası bilgileri ile birlikte “piyasaları karşılaştır” kategorisi bulunacak.

Kullanıcılar Kripto Para Bilgilerine Google’da Ulaşabilecek

Kripto para yatırımcılarına, birçok kripto para borsası ve uygulaması çeşitli hizmetler sağlıyor. Her borsa uygulamasında, kullanıcıların bilgilenmesi için, güncel kripto para birimleri değerleri ve bilgiler bulunuyor. Kullanıcılar bu bilgilere bugüne kadar kripto para borsalarından ulaşabiliyordu. Ancak artık kullanıcılar bu güncel bilgilere Google Finans’tan ulaşabilecek. Bu adım ile birlikte Google Finans üzerinde artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi birçok kripto para bilgisi yer alacak.

Google İçerik Engelleme Kararından Döndü

Geçtiğimiz günlerde, aslında bu adımın tam tersi bir adım yine Google ve Youtube tarafından atılmıştı. Hem Google hem de Youtube, geçtiğimiz haftalarda sebepsiz yere, kripto para temalı içerikleri engellemişti. Bu alanda içerik üreten kişiler, sebep olmaksızın engel yemişti ve Google ile Youtube bu yüzden büyük tepki toplamıştı. Ancak Google, attığı yeni adım ile ana akım benimsenmesine ayak uydurduğunu kanıtladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir