1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Grayscale 23 Altcoini İncelemeye Alacak

Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz hafta içinde belki de tarihin en beklenmedik düşüşleri yaşandı. Zira lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta arasında 58 bin 300 dolara kadar yükselerek rekor tazelemişti ve piyasalarda ralli hareketliliği ile bir yükseliş trendi söz konusuydu. Ancak bu trend hafta içinde tam tersine döndü ve bu durum altcoinleri, Bitcoin’den daha kötü etkiledi. Özellikle DeFi projelerinin etkilendiği haftada, Grayscale şirketinden umut verici bir açıklama geldi.

Grayscale 23 Altcoini İncelemeye Alacak

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasaları peşinden sürüklemeye devam ediyor. Piyasa değeri bakımından, 6 binden fazla kripto para biriminin bulunduğu kripto para sektörünün tek başına %61’lik değerini oluşturan Bitcoin, haliyle her fiyat hareketinde piyasaları da aynı yönde etkiliyor. Bitcoin ve beraberinde kripto para piyasaları için geçtiğimiz hafta arasına kadar her şey inanılmaz derecede yolundaydı ve Bitcoin hafta arasında 58 bin 300 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Bitcoin’in rekoru ile şahlanan piyasalar, hafta içinin gelmesi ve Bitcoin’in sert şekilde değer kaybetmesi ile birlikte adeta kan ağlamaya başladı. Geçtiğimiz hafta piyasalarda yaşanan kıyım, birçok altcoini çok kötü vurdu ancak bu kıyımdan daha çok da merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri kötü anlamda etkilendi. Ancak Grayscale şirketi, beklenmedik bir açıklama yaparak 23 altcoini incelemeye alacağını ve bunların bir kısmını müşterilerine sunacağını duyurdu.

İncelemeye Alınacak Olan Altcoinlerde DeFi Rüzgarı Görülüyor

Grayscale şirketi, bir kripto para yatırım şirketi olarak müşterilerine hizmet veriyor. Bitcoin ve Ethereum (ETH) gibi kripto paralara hisse sahibi gibi sahip olmak isteyen ve çoğunlukla kurumsal tarafından rağbet gören Grayscale şirketi, geçtiğimiz gün piyasalarda fazlasıyla heyecan uyandıracak bir açıklama yaptı. Grayscale şirketi, müşterilerine sunmak üzere 23 altcoini incelemeye alacağını duyurdu ve bu altcoinlerin büyük bir kısmını da DeFi projeleri oluşturuyor. Hali hazırda gördüğü ilgiyi artırmış olan DeFi projelerinin bir kısmı böylece çok büyük yükselişler elde edebilir.

Grayscale Hangi Altcoinleri İncelemeye Alacak?

Milyar dolarlık boyutlardaki yatırımları yöneten Grayscale şirketinin, aslında böyle bir adım atması bekleniyordu ancak açıklamada şirketin beklenenden daha büyük bir adım atacağı anlaşıldı. Şirketin başta Chainlink (LINK) ile birlikte birçok altcoin adına başvuruda bulunması dikkatlerden kaçmadı. Grayscale’in incelemeye alacağı altcoinler şöyle: AAVE, BAT, ADA, LINK, COMP, ATOM, MANA, EOS, FIL, DAPPER LABS, LPT, MKR, XMR, NMR, DOT, RSR, STX, SUSHI, SNX, XTZ, GRT, UNI ve YFI bulunuyor.

Analistlere Göre Şansı Yüksek Olan Altcoinler

Şirketin incelemeye alacağı altcoinler arasında analistlere göre şansı en yüksek olanlar; DOT, UNI, EOS, ADA, YFI, NMR, ATOM ve XTZ olarak görülüyor. Ayrıca piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para arasında bulunan Cardano (ADA) ve Polkadot’un (DOT), zaten hali hazırda kurumsalların ilgisini çekmeye başladığı da biliniyor. Grayscale’in hizmet vermeye başlaması ile birlikte altcoinlerin fiyat hareketliliği takip edilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir