1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Grayscale CEO’su 2021’e Damga Vuracak 6 Başlığı Açıkladı

24 Aralık tarihinde verdiği aradan 3 hafta sonra kripto para piyasalarına geri dönen Grayscale, hızlı bir dönüş yaptıktan sonra yaptığı yatırımlar ile dikkat çekmeyi başarmıştı. Bu yatırımların ardından Grayscale CEO’su, geride kalan çalkantılı 2020 yılından sonra, 2021 yılında kripto para piyasalarına yön verebileceğini düşündüğü etkenleri paylaştı.

Grayscale CEO’su 2021’e Damga Vuracak 6 Başlığı Açıkladı

2020 yılı, kripto para piyasaları için oldukça çalkantılı bir yıl olarak geride kaldı. Başta Covid-19 salgını etkisiyle Mart ayında adeta çöken piyasalarda, neredeyse tüm kripto varlıklar dip noktalarını gördü, bu aşamanın ardından piyasada kademeli yukarı yönlü değer artışları başladı. Yıl boyunca birçok etken devreye girdi ve gündem başlığı haline girdi. PayPal, MicroStrategy gibi dev kurumların kripto para piyasalarına giriş yapmasıyla birlikte, yılın sonlarına doğru Bitcoin (BTC) rekor hareketlilikleri tek başına tüm ilgiyi toplamaya başladı. Ancak yine de 2020 yılında merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü daha bilinir hale geldi ve popülaritesini artırdı. Öte yandan stablecoins (sabit coinler) kullanımı gibi konular da kripto para piyasalarında ilgi çeken gündem başlıkları haline geldi. Birçok kişiye göre bu başlıklar 2021 yılında da popülaritesini korumayı başaracak. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein de tam olarak bu konular ile ilgili 2021 yılında etkili olabileceğini düşündüğü tahminlerini dile getirdi.

Sonnebshein 2020’deki Rallide Kurumsalları Vurguladı

2017 yılında kripto para piyasalarında genel olarak bir boğa koşusu başlamış ve lider Bitcoin (BTC) ilk o zaman 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak tarihi bir rekor kırmıştı. O dönem kripto para piyasalarında en etkili olan şey ise bireysel büyük yatırımcıların piyasalara yön vermesi olmuştu. Grayscale CEO’su ise bu yılki boğa koşusunda, artık kurumsal yatırımcıların da devrede olduğunu vurguladı. Sonnenshein, CFC St. Moritz Konferansı açılışında yaptığı konuşmada, kurumsal yatırımcılar haricinde 2021 yılına damga vurmasını beklediği trendleri sıraladı.

CEO 6 Konu Başlığına Değindi

Konferans açılışında yaptığı konuşmada Grayscale CEO’su, 2021 yılına damga vuracağını düşündüğü 6 olayı sırasıyla paylaştı. Sonnenshein, açıklamalarında özellikle kripto para piyasalarına yeni giriş yapan yatırımcıların bu maddelere dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. CEO’ya göre 2021 yılında kripto para piyasalarına damga vuracak olan konu başlıkları şöyle:

  • Dijital yatırımlar ile birlikte kariyer riskleri azalacak.
  • Artan popülarite ile birlikte finansal danışmanların sektöre olan ilgisi artacak.
  • Kuzey Amerika merkezli, temiz enerji tabanlı dijital madencilik piyasası büyüyecek.
  • Sabit coinlerin etkinliği ve entegrasyonları artacak.
  • Kripto varlıkların kabulü daha da genişleyecek.
  • Regülasyonların kripto varlıklara bakış açılarında değişimler gerçekleşecek.

CEO Bireysel Yatırımcıları Atlamış Olabilir Mi?

Grayscale şirketinin, CEO’nun açıklamalarına paralel olarak Kuzey Amerika bölgesindeki dijital madencilik için 100 milyon dolar bütçe ayırdığı biliniyor. Öte yandan şirketin kripto varlık rezervlerinin değeri 28 milyar doları da aştı. Fakat CEO’nun açıklamalarından sonra, birçok kişi bu başlıklara bireysel yatırımcıların da dahil olması gerektiğini dile getirdi. Zira Bitcoin’in (BTC) son rekoru ile birlikte, piyasalara yeni bireysel yatırımcılar ciddi ölçüde giriş yapmaya başladı.

Yorum Yap