1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Grayscale Investments Yönetimindeki Varlık Değerini Açıkladı

Grayscale Investments Yönetimindeki Varlık Değerini Açıkladı

Dijital varlık alanındaki yatırım devi yatırımlarına devam ediyor. Kripto para piyasalarının en popüler yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale Investments, yönetimi altındaki varlıkların (AUM) değerini açıkladı. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, toplam varlık değerinin 10.4 milyar dolar olduğu duyuruldu. Bu değer bir önceki gün 10 milyar doların altındaydı.

Grayscale Investments Yönetimindeki Varlık Değerini Açıkladı

Kripto para sektöründeki en ünlü ve büyük yatırımcılardan Grayscale Investments, kendi yönetimi altındaki varlıkların (AUM) değerinin 10 milyar dolar seviyesini geçtiğini duyurdu. Her geçen gün büyümeye devam eden şirketin dün açıkladığı verilere göre AUM değeri 9.9 milyar dolar olarak duyurulmuştu. Grayscale Investments, sahip olduğu AUM değerini sadece bir gün içinde 500 milyon dolar artırmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Kripto para piyasalarında işlem hacmi yükselirken ve yatırımların hız kazandığı bu dönemde, dünyaca ünlü dijital varlık yatırım şirketleri de büyümeye devam ediyor. Dünyaca ünlü dijital varlık devi Grayscale Investments, 17 kasım tarihli şirket durumu güncellemesinden sonra paylaştığı tweet ile yatırımcılara seslendi. Dev şirket, dijital varlıklar için güvenilir hizmet sağlayıcı ağları ve bilindik yatırım ürünleri aracılığı ile denetlenebilir ve basit bir erişim sunduklarını kaydetti.

Bitcoin Fiyat Artışı Önemli Paya Sahip

Grayscale Investments şirketi, geçtiğimiz gün yönetimi altında 500 bin Bitcoin olduğunu açıklamıştı. Dijital varlık yatırım şirketinin Bitcoin yatırım ürünü, Grayscale Bitcoin Trust için dün açıklanan AUM değeri, 8 milyar 355 milyon dolar olarak lanse edildi. Kripto para piyasalarında BTC fiyatının son 24 saat içinde ciddi oranda artış yaşamasının ardından bu değer 8 milyar 851 milyona çıkmış durumda.

Grayscale Investments şirketinin kurucusu ve yöneticisi Barry Silbert, Game of Thrones dizisindeki rolü ile bilinen Maisie Williams’ın sosyal medyadan yapmış olduğu “Bitcoin almalı mıyım?” sorusuna yanıt vererek kendi şirketini tavsiye etmişti. Sosyal medyada kripto para yatırımcılarının gündemine düşen bu gelişmenin ardından şirketin bugün açıkladığı veriler de dikkat çekti. Verilere göre alanının liderlerinden biri olduğunu kanıtlayan Grayscale Investments şirketi, Silbert’ın tavsiyesinin de sağlam temellere dayandığını göstermiş oldu.

Grayscale Investments Yönetimi Altındaki Dijital Varlıklar

Grayscale Investments yatırım ürünleri arasında en çok değişim gösterenler Ethereum Classic Trust ile Litecoin Trust oldu. Şirketin Litecoin Trust değeri düne oranla 5 milyon dolar artış göstererek varlıkların değeri 58 milyon dolara ulaştı. Grayscale Investments şirketinin yönetimi altındaki varlıkların değeri, Bitcoin Cash Trust için 46,3 milyon dolar oldu.

Yükseliş Sadece BTC ile Sınırlı Kalmadı

BTC ürününden sonra en çok yatırım alan Grayscale Ethereum Trust da dün 1 milyar 174 milyon dolar seviyesindeki AUM değerini, bugün 1 milyar 221 milyon seviyesine taşımayı başardı. Grayscale Investments şirketinin yönetimi altında AUM değeri bakımından XRP Trust için 9.8 milyon dolar değerinde dijital varlık bulunması da dikkat çekti.

Yorum Yap

Yorum Yap