1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Grayscale Kripto Para Kasasını Büyütmeye Devam Ediyor

Grayscale Kripto Para Kasasını Büyütmeye Devam Ediyor

Kripto para dünyasının önde gelen dijital varlık yatırımcılarından Grayscale şirketi, kripto para kasasını genişletmeye devam ediyor. Şirket son olarak 5 bin Bitcoin (BTC) ile 75 bin Ethereum (ETH) satın aldığını duyurdu. Analistlere göre Grayscale Investments şirketi, toplam BTC ve ETH arzının %2’sinden fazlasını elinde tutuyor.

featured

Dünyanın pek çok farklı yerinden bireysel yatırımcılar, varlıklarını dijital seçeneklere yönlendirmeye sıcak bakarken, dünyaca ünlü yatırım şirketleri de portföylerini genişletmeye devam ediyor. Önde gelen kripto para yatırım şirketlerinden Grayscale Investements, ymnetim altındaki varlıkların (AUM) toplam değerinin 7.7 milyar dolar olduğunu açıkladı. Şirket son olarak 5 bin Bitcoin (BTC) ile 75 bin Ethereum (ETH) satın aldığını duyurdu.

Grayscale Investements şirketinin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan duyuruda, ayrıca yatırım ürünlerinin AUM değerini gözler önüne seren tablo da yer aldı. Şikretin en çok aUM’a sahip ürünü Grayscale Bitcoin Trust olduğu görüldü. Grayscale Investements firmasının yönetimi altındaki Bitcoin değeri 6.5 milyar doları aştı. Bunun hemen ardından yaklaşık 945 milyon dolar ile Grayscale Ethereum Trust takip etti.

Grayscale Investements Finansal Ürünleri

Pek çok dijital varlık yatırımcısının yakından takip ettiği, dünyanın en büyük kripto para yatırım şirketlerinden olan Grayscale Investements, resmi sosyal medya hesabından dikkat çekici paylaşımda bulundu. Tabloda Grayscale Investements şirketinin finansal ürünleri içinde 61,1 milyon dolar değerinde Ethereum Classic ve 47.2 milyon dolar değerinde Bitcoin Cash olduğu görüldü. Ayrıca şirket yatırımları içinde 36,2 milyon dolar değerinde Litecoin ve 10,2 milyon dolar değerinde Zcash gibi altcoinler de bulunuyor.

Toplam Arzın %2’sinden Fazlası Grayscale’de

Kripto para dünyasının önde gelen finansal analist ve editörlerinden Ian Dyer, resmi Twitter hesabı üzerinden Grayscale Investements şirketinin yönetimi altındaki Bitcoin ve Ethereum miktarının ölçeğini anlayabilmek adına önemli noktalara parmak bastı. Analist Dyer, şirketin Cuma günü kripto para kasasına 5 bin 191 Bitcoin daha koyduğunu belirtti. Bitcoin’in şu andaki değeri yaklaşık olarak 71 milyon dolara denk geliyor.

Grayscale Investements şirketi Bitcoin portföyünü genişletmeye devam ediyor. Son satın alma işleminden sonraki verileri değerlendirmeye alan finansal analist Ian Dyer, Grayscale Investements firmasının son hamlesinin ardından elinde olan toplam Bitcoin (BTC) miktarının toplam arzın %2,6’sına denk geldiğine dikkat çekti.

Talep ETH ve Diğer Altcoinlere Kayabilir

Analist Ian Dyer, resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir başka paylaşımda Grayscale Investements şirketinin dün 75 bin 419 Ethereum satın aldığını açıkladı. Bu hamleyle birlikte şirket, kripto para piyasasındaki toplam Ethereum (ETH) arzının %2,13’ünü elinde tutmaya başladı. Finansal analist yapmış olduğu bu açıklamada, kripto para piyasalarındaki talebin ETH ve diğer altcoinlere kaymasının an meselesi olduğunu da iddia etti.

Yorum Yap

Yorum Yap