1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Grayscale Şirketinin Dönüşü Muhteşem Oldu

21 Aralık tarihinde, yeni müşteri alımlarını durduran ve 2 gün öncesine kadar bu uygulamasını devam ettiren dev yatırım şirketi Grayscale, verdiği aranın ardından kripto para piyasalarına bir döndü, pir döndü. Grayscale, dün yayınladığı raporda 2020 yılının son 3 ayında kazılan Bitcoin’in (BTC) üç katını fonlarına eklediğini duyurdu. Öte yandan Grayscale, yayınladığı raporda şirketin fonlarındaki diğer kripto varlıklara ilişkin detayları da paylaştı.

Grayscale Şirketinin Dönüşü Muhteşem Oldu

Kripto para piyasalarında, Grayscale şirketi kendi alanındaki liderliğini koruyor. Bitcoin (BTC) liderliğinde artan kripto para piyasaları popülaritesi, meyvelerini her geçen gün vermeye devam ediyor. Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale şirketi, fonlarına ilişkin detaylı bir rapor paylaştı. Şirket paylaştığı raporun yanı sıra, 2020 yılının son çeyreğinde kazılan Bitcoin arzının 3 katını aldığını da duyurdu. Bu alanda öncü olan Grayscale şirketi, paylaştığı raporda piyasalardaki Bitcoin’in arz talep ölçümünün gösterildiğini de belirtti. 21 Aralık tarihinde yeni üye alımlarını durduracağını açıklayan ve bu açıklamadan üç gün sonra 24 Aralık tarihinde alımları durduran Grayscale şirketi, aradan geçen yaklaşık 3 haftanın ardından yeni üye alımlarına tekrar başladı ve şirket geri dönüşüyle birlikte yeniden yüklü miktarda Bitcoin aldı. Bu durum şirketin raporlarında da paylaştığı gibi, kripto para piyasalarında son günlerde volatil hareketler sergilemesine rağmen Bitcoin’e olan ilgi ve talebin artış gösterdiğini de ortaya koyuyor.

Şirket, Son 3 Aylık ve Son 1 Haftalık Yatırım Tutarlarını Açıkladı

24 Aralık tarihinde yeni üye alımlarını bir süreliğine durduracağını açıklayan ve yaklaşık üç hafta sonra yeniden yeni üye alımlarını başlatan Grayscale şirketinin dönüşü muhteşem oldu. Şirket piyasalara geri dönmesi ile birlikte yüklü miktarda Bitcoin (BTC) aldığını açıklamasının yanı sıra, bu Bitcoin’lerin 2020 yılının son 3 ayında kazılan tüm BTC arzının 3 katı olduğunu da belirtti. Bitcoin’e artan yatırımcı ilgisinin büyüdüğünü gösteren bu raporda ayrıca şirketin geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ortaya koyduğu performansa da yer verildi. Şirketin sadece 2020 yılının son 3 ayı içinde yaptığı yatırımların 3,3 milyar dolara ve tüm yatırım ürünlerine son 1 haftada yaptığı yatırımların da 250 milyon dolara ulaştığı belirtildi. Bununla birlikte yatırımcılar tarafından şirkete yılsonunda toplamda 5,7 milyar dolar ve tüm ürünlerde yapılan haftalık yatırımlar da 109 milyon dolara yükselmiş oldu.

Grayscale Dönüşü ile Birlikte 2 Bin 172 BTC Satın Aldı

Grayscale şirketi, yaklaşık üç hafta aradan sonra piyasalara geri dönmesi ile birlikte toplamda 2 bin 172 adet Bitcoin aldığını açıkladı. Birim fiyatına ortalama 38 bin 900 dolar ödeyen şirketin bu yatırımı yaklaşık 85 milyon dolar değerinde bulunuyor. Yatırımcı arayışlarına devam eden dev yatırım şirketi, ayrıca son olarak yapılan bu BTC yatırımının, gün içinde BTC madenciliği ile çıkarılan BTC’lerin 2,41 katı olduğunu belirtti.

Grayscale BTC Fonunun Değeri 22,69 Milyar Dolar

Grayscale şirketinin yaptığı son yatırımlardan sonra, Bybit’ten alınan verilere göre şirketin toplam varlık fonlarının 26,39 milyar dolara ulaştığı anlaşıldı. Bybit tarafından paylaşılan verilerde şirketin yatırım varlıkları arasında; BTC, ETH, LTC, BCH, ETC, ZEC, ZEN, XRP ve XLM olduğu görüldü. Paylaşılan verilerde, şirketin BTC fonunun 608 bin adet BTC’ye, yani toplamda 22,69 milyar dolarlık BTC’ye ulaştığı ortaya çıktı.

Yorum Yap