1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Guggenheim BTC Yatırımı Yapacak Mı?

Dünyanın en önemli yatırım fonları arasında yer alan Guggenheim, BTC’ye yatırım yapabileceğini belirtmişti. SEC tarafından yapılan bildiride ise Guggenheim Active Allocation fonu adlı yeni oluşumun tanıtımı yapıldı.

Guggenheim BTC Yatırımı Yapacak Mı?

Dünyanın büyük yatırım fonlarından biri olan Guggenheim, SEC tarafından tanıtımı gerçekleştiren Guggenheim Active Allocation fonu isimli yeni projeye başladı. Bu durum ise BTC yatırımcılarının bir kısmı tarafından iki yüzlülük şeklinde yorumlandı. Çünkü şirketin CIO’su kısa süre önce BTC’yi eleştirmişti. SEC’e gerçekleştirilen zorunlu bildirim incelendiğinde, fonun direkt veya dolaylı bir yol üzerinden kripto para yatırımı gerçekleştirebileceği, bir yatırım içinde nakit tabanlı kontraktaları devreye alabileceği açıklanıyor.

Minerd Açıklamaları

Guggenheim’ın yeni fonu, Bitcoin yatırımının yapılabileceği açıklanmasına rağmen tepki çekti. Guggenheim Partners CIO’su Minerd, kısa bir süre öncesinde açıklamalarda bulunarak BTC fiyatının dibi görebileceğini belirtmişti. Bunun lale çılgınlığına benzediğini ifade eden Minerd, ardından gelen fon projesi ile akılları karıştırdı.

CIO, ilginç bir açıklama ile bundan aylar önce BTC fiyatının 400 bin dolar üzerinde olacağını da açıklamıştı. Hemen ardından ise kripto para piyasasının lale çılgınlığı olduğunu, bir dönem ilgi göreceğini ve ardından kaybolacağını ifade etti. Tutarsız açıklamaları dikkat çeken Minerd, şimdide BTC’nin piyasadaki bir çöküş halinde hayatta kalabilecek varlık olduğunu açıkladı.

Minerd ve ETH Yorumu

Minerd aynı zamanda ETH hakkında da görüşlerini bildirdi. BTC ardından güven teşkil eden tek varlığın ETH olduğunu düşünüyor. Bu kripto iki paranın riskli koşullardan sıyrılabileceklerine inanıyor. Minerd’ın tüm bu çelişen açıklamaları ardından, yeni başlayan fon üzerinden BTC yatırımı yapma işlemlerine yönelik çağrının, yatırımcıları yanıltıcı bir hamle olabileceği düşünüldü. Bu fikirlerini paylaşan yatırımcı kitlesi konuya temkinli yaklaştı.

BTC ve ETH Herşeye Rağmen Artışta!

BTC ve ETH hakkında farklı şirketlerden ve önemli iş insanlarından yorumlar gelirken, fiyatlarda ise hareketlilik söz konusu oldu. 2 Haziranda saatler 16:32’yi gösterdiğinde BTC fiyatı 37.350 dolarlık fiyatı tabloya alarak, değer kazanımını %3.87 oranına çıkardı. Sabah saatlerinde analistler 37 bin dolar üzerine çıkışın çok önemli olduğunu, bu kapsamda yükselişin hızlanabileceğini açıklamışlardı.

2 Haziranda Ethereum fiyatına bakıldığında ise 2.719 dolarlık yeni fiyat tabloya geliyor. ETH, %4.82 oranında değer kazanımı içinde yer alıyor. Yatırımcıları sevindiren bu yükseliş, piyasadaki genel havanında pozitif olmasına imkan sağladı. Bugün adlarından çokça söz edilen BTC ve ETH cephelerinde değer kazanımları gündeme geldi.

Yorum Yap