1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Guggenheim CIO’su Bitcoin İçin 2 Farklı Görüşe Sahip

Durgun geçen Ocak ayının son günlerinde kripto para piyasalarında başlayan hareketlilik, yine lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tartışmalarını gündeme getirdi. Bitcoin’in 2021 Ocak ayı sonlarında yaşadığı ani yükseliş ve arkasından gelen düşüşle birlikte piyasalar hareketlendi, ünlü isimler de yeniden Bitcoin’i odağına aldı. Guggenheim CIO’su Scott Minerd da başlayan bu Bitcoin tartışmalarında fikrilerini dile getirdi.

Guggenheim CIO’su Bitcoin İçin 2 Farklı Görüşe Sahip

Bitcoin fazlasıyla hareketli geçen 2020 yılından sonra, ivmesini korudu ve 2021 yılının ilk haftasında da yukarı yönlü hareketliliğini sürdürdü. 2017 yılının Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar bandına ulaşan Bitcoin, 2021 yılının ilk haftasında bu rekorunu 42 bin dolar seviyesine kadar taşımayı başardı. Bitcoin bu aşamadan sonra durgun bir döneme girdi ve fiyat sıkışıklığı yaşamaya başladı. 31 bin dolar ile 35 bin dolar arasında volatil hareketler gösteren Bitcoin, her ne kadar zaman zaman bu bandın dışına çıksa da son rekorundan bu yana 31 bin dolar ile 35 bin dolar seviyelerini perde konumuna getirdi. Daha sonra Ocak ayının son haftasında Elon Musk’ın etkisiyle 1 saat içinde 38 bin dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, bu hareketliliği ile birlikte yeniden kendisi hakkındaki tartışmaları gündeme getirdi. Guggenheim CIO’su Scott Minerd, katıldığı bir programda Bitcoin’i değerlendirdi.

Minerd’ın Kısa ve Uzun Vadeli Fikirleri Farklı Yönlerde

Kripto para piyasalarında özellikle son aylarda sık sık adı duyulan Guggenheim şirketi, daha önce yaptığı olumlu Bitcoin fiyat tahminleri ile dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Ancak daha sonra Guggenheim bünyesinde, Bitcoin adına yapılan yorumlarda değişiklikler yaşandığı fark edildi. Bitcoin’deki son hareketlilikten sonra, Guggenheim CIO’su Scott Minerd, CNN’de Julia Chatterley’in konuğu oldu ve Bitcoin adına fikirlerini paylaştı. Bitcoin’in uzun vadede 400 bin dolar ile 600 bin dolar arasında fiyatlanacağını düşünen Minerd, kısa vadede Bitcoin için daha farklı fikirlere sahip.

BTC 42 Bin Dolara Kadar Nasıl Ulaştı?

Yönetimi altında 270 milyar dolarlık varlık bulunan Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd, programda sunucu Chatterley’in sorularını yanıtladı. Bitcoin adına hem güncel hem de ileriye dönük fikrilerini paylaşan Minerd, Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesine çıkan yolculuğunun spekülatif nedenlere dayandığını savundu. Minerd’a göre Bitcoin’deki bu yükselişler kısa vadede sürdürülebilir değil. Rekorundan sonra Bitcoin hala 30 bin dolar seviyesinin üzerinde hareket ediyor ancak Minerd’a göre kurumsallar piyasadan çekilmeye başladı ve Bitcoin yakın zamanda 30 bin doların altına gerileyebilir.

Minerd’a Göre Uzun Vadede BTC’nin Önü Açık

Bitcoin’in 30 bin dolar altına gerilemesi durumunda şaşırmayacağını ifade eden Minerd’ın Bitcoin için uzun vadeli tahminleri ise hala eski günlerdeki gibi olumlu yönlerde görünüyor. Minerd’a göre uzun vadede Bitcoin, hala altının yerine geçebilir. Bitcoin’i şirket olarak 10 yıldır takip ettiklerini ancak o dönemlerde piyasa bu kadar büyük olmadığı için Bitcoin yatırımı yapmadıklarını belirten Minerd, Bitcoin’in önünün açık olduğunu ve uzun vadede 600 bin dolara kadar çıkmasının mümkün olduğunu düşünüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir