1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Guggenheim CIO’su: “BTC 20 Bin Dolara Çekilecek”

Lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) görülen volatilitenin ardından, Bitcoin 35 bin dolar etrafında dengelenmeyi başarmış olsa da son dönemde düşüş eğiliminde bulunuyor. Bitcoin’deki bu düşüşler sonrası bir toparlanma beklenirken, Guggenheim CIO’sundan Bitcoin adına durumun daha da kötüye gidebileceğine ilişkin tahminler geldi. Guggenheim CIO’su Scott Minerd’e göre Bitcoin bu fiyat düzeltmelerinde 20 bin dolar seviyesini görebilir.

Guggenheim CIO’su: “BTC 20 Bin Dolara Çekilecek”

2020 yılının uzun bir dönemini 10 bin dolar etrafında geçiren lider Bitcoin (BTC), Aralık ayı ortasındaki boğa koşusunun ardından yeni yıla kadar birçok kez rekor kırarak yeni yıla 30 bin dolar seviyesinde giriş yaptı. Haftalarca devam eden boğa koşusu sonrasında Bitcoin, 2021 yılının ilk günlerinde yükselişini zaman zaman duraklatmış olsa da 8 Ocak tarihinde 42 bin dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemeyi başardı. Bitcoin 42 bin dolar seviyesine gelene kadar, rekorunu her tazelediğinde ve ralliyi duraklattığında, fiyatında bir düzeltme yaşamıştı. Fakat her düzletmeden sonra tekrar yukarı yönlü hareket etmeye başlayan Bitcoin, 42 bin dolardan sonra gelen fiyat düzeltmesinde 31 bin dolar seviyesine kadar gerileyerek büyük bir endişeye yol açmıştı. 30 bin dolar seviyesindeki destek noktasını korumayı başaran Bitcoin şimdilerde 35 bin dolar etrafında fiyatlanıyor olsa da Guggenheim CIO’su Scott Minerd Bitcoin rallisinin artık yerini geri çekilmelere bırakabileceğini dile getirdi. Minerd’e göre Bitcoin, tekrar 20 bin dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Minerd Daha Önce de Mevcut Ralliyi Değerlendirmişti

Uzman yatırımcı Scott Minerd, daha önceki açıklamalarında, mevcut güncel rallinin sürdürülebilir bir ralli olmadığını dile getirmişti. Fakat CIO’ya göre Bitcoin uzun vadede boğa koşusunu devam ettirecek. Yazım sırasında 33 bin 200 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin adına, Guggenheim Partners Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd CNBC’ye çeşitli açıklamalarda bulundu. Minerd’a göre Bitcoin 42 bin doların ardından 20 bin dolara kadar geri çekilebilir. Konuya ilişkin olarak Minerd “Bitcoin’de 20 bin dolara doğru tam bir geri çekilme izleyeceğiz” sözlerini dile getirdi.

Minerd’a Göre 42 Bin Dolar BTC İçin Bu yılın Son Rekoru

Scott Minerd, yaptığı açıklamalarında ayrıca Bitcoin adına bir inceleme yaptığını ifade etti ve 2021 yılı içinde Bitcoin’den bir daha rekor göremeyeceğimizi iddia etti. Minerd’a göre 8 Ocak tarihinde 42 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin için bu seviye uzun soluklu olacak. Minerd konuya ilişkin olarak “Muhtemelen şimdilik, önümüzdeki yıl veya daha uzun bir süre için BTC en yüksek seviyesini gördü” dedi.

Minerd Yine de BTC Fiyat Tahmininin Arkasında

Bir diğer taraftan Scott Minerd, uzun vadede ise Bitcoin için boğa koşusunun devam edeceğini iddia etti. Daha önce mevcut rallinin sürdürülebilir olmadığını ifade eden Minerd, kendisinin yapmış olduğu 400 bin dolarlık fiyat tahmininin hala geçerli olduğunu dile getirdi. Scott Minerd, yakın bir dönemde katıldığı Bloomberg programında, uzun vadede Bitcoin’in altının yerini alacağını da iddia etmişti.

Yorum Yap