1. Ana Sayfa
  2. Gümüş
  3. Gümüş Fiyatı Önümüzdeki Kış Yüzde 70 Artabilir!

Gümüş Fiyatı Önümüzdeki Kış Yüzde 70 Artabilir!

Gümüş fiyatı bu hafta sert düşerken son aylarda yatırımcıların daha fazla tercih ettiği bir varlık oldu. Ünlü analist Peter Hug, “Gümüş fiyatı 2021’de yüzde 70 yükseliş gösterebilir” dedi. Küresel Covid-19 salgını ile ekonomi piyasalarında oldukça hareketli zamanlar geçiyor. Yatırımcıların ilk hedefinde altın, döviz, hisse senedi gibi varlıklar bulunsa da gümüş; altın ve doları geride bırakarak, özellikle de son aylarda popülaritesini artırarak yatırımcıların daha fazla tercih ettiği bir yatırım aracı oldu.

Gümüş Fiyatı Önümüzdeki Kış Yüzde 70 Artabilir!

Küresel Covid-19 salgını ile birlikte piyasalardaki birçok yatırım varlığında hareketlilikler yaşanmaya başlamıştı. Gelen haber akışları ile birlikte altın ve dolar fiyatlarında öngörülemez hareketlilikler yaşanırken, gümüş Covid-19 salgını ile birlikte yükselişe geçti. Kazanç oranı konusunda gümüş; altın ve doları gerisinde bırakarak son dönemlerde yatırımcılar için popülaritesini de artırmış oldu.

Uzmanlar Gümüş Fiyatlarının Artacağını Düşünüyor

36 yıllık ünlü analist Peter Hug’ın da aralarında bulunduğu birçok ekonomi uzmanı gümüş fiyatının daha da fazla artacağını düşünüyor. Peter Hug, gümüş ile ilgili yaptığı yorumlamasında, gümüşün 2021’de %70 artış gösterebileceğini belirtti.

Altını Geçmesi Sürpriz Olmaz

36 yıllık ünlü ekonomi analisti Peter Hug, Youtube platformunda katıldığı bir kanalda gümüş fiyatının uzun vadede olumlu görüntüler ortaya koyduğunu belirterek, ekonomik iyileşmelerle birlikte 2021 yılı içerisinde yaklaşık %70 seviyesinde bir artışın görüleceğini açıkladı. Hug, gümüşün altının önüne geçerek daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşmasının sürpriz olmayacağını belirtti.

“Ben Bu Şartlar Altında Gümüş Alırdım”

36 yıllık tecrübeli analist, katıldığı Youtube kanalında, gümüş ile ilgili; “Uzun vadeli baktığımda, altının 2021 yılında son derece iyi bir performans göstereceğini söyleyebilirim. Gümüş için de benzer bir şekilde geriye dönüp bakıldığında 24 dolar seviyesinin ucuz olduğu görülecektir. Kısa vadede bir geri çekilme durumu yaşanırsa gümüşün 22 dolara, 20 dolara düştüğünü görmemiz mümkün mü? Elbette, bu bağlamda ekonomiler büyümeye başlarsa, altının çok yüksek bir performans göstereceğini düşünüyorum. Gümüşün de altının önüne geçerek daha yüksek fiyat seviyelerine çıkması sürpriz olmayacak. Ben bu şartlar altında kesinlikle gümüş alırdım” sözlerini dile getirdi.

Yerli Analistler de Aynı Fikirde

Ünlü analist Peter Hug’ın yanı sıra; yerli analistler de benzer fikirleri dile getiriyor. Gümüş alımı için piyasalardan da güçlü bir destek ihtiyacı var. Özellikle Anadolu Ajansı’nın Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 2021 yılında gümüşün şampiyon olacağını söylüyor. Zaten bakıldığında, son aylardaki performansı ile gümüş; altın ve dolardan daha fazla kazanç sağladı. Yüzdelik dilimde incelendiğinde, son aylarda gümüşün getirisi diğer varlıklara göre fazla oldu. Anadolu Ajansı’nın Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son yaptığı değerlendirmesinde bu yaşanan geri çekilmenin bir alım fırsatı olduğunu ve yatırımcıların bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini dile getirmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap