1. Anasayfa
  2. Gümüş

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Altına alternatif olarak gümüş yatırımı son dönemde ön plana çıktı. Birçok kişi gümüş yatırımı için, gümüş hesabı nasıl ve nereden açılır? Gümüş yatırımı avantajları nelerdir? Merak etmektedir. İşte detaylar…

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Mücevherler arasında çok tercih edilen gümüş, mücevher endüstrisinde sıklıkla kullanılan çok asil bir metaldir. Doğada gümüş miktarı sınırlı olduğu için, tıpkı altın gibi gümüş de değerli bir metaldir. Bu değerde gümüş fiyatları talebe ve dünyadaki olaylara göre değişir. Daha önce gümüşü bir yatırım aracı olarak düşündünüz mü? Altın gibi değerli metallerden biri olan gümüş, aynı zamanda bir yatırım aracı olarak da kullanılabilir. Ayrıca dijital bankacılık ile gümüş hesabı işlemlerini çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Gümüş Hesabı Sahibi Olmak Güvenli Bir Yol Mudur?

Altın hesaplarında devlet garantisi olduğu gibi, gümüş hesaplarda da devlet garantisi vardır. 100.000’e varan gümüş işlemleriniz, devlet tarafından kontrol edilen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından garanti edilmektedir. En karlı yatırım araçlarını detaylı bir şekilde araştırmak, karşılaştırmak ve mevduat faizi hesaplamaları yapmak için gerekli yerlerden destek alabilirsiniz.

Gümüş Fiyatları Anlık Olarak Takip Edilmezse Ne Gibi Sıkıntılar Çıkar?

Gümüş fiyatlarını hemen takip etmek gerekli değildir. Bu tür yatırımlarda alım satım emri vermek de mümkündür. Yani gümüş x lira olduğunda 100 gr’lık alış emri verebilirsiniz, aynı şekilde satış yaparken de talimat verebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz rakamlara ulaştığınızda hemen takip etmeden işlem yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Hangi Kredi’den gümüş fiyatlarını canlı takip edebilirsiniz.

Gümüş Ons Ne Demektir?

Bir ons gümüş, uluslararası piyasalarda işlem gördüğünde gümüşün fiyatını belirlemek için kullanılan bir ölçü birimidir. 1 ons gümüş 31.10 grama eşittir. Bu birim aynı zamanda altın toplamak için de kullanılır. Uluslararası piyasalarda işlem gören ve alım satım için kaydedilen gümüşün fiyatı, 1 ons ağırlığındaki gümüşün değeridir. Gümüşün hesaplanması bu değere dayanmaktadır.

Gram Gümüş Ne Anlama Gelmektedir?

Gram gümüş diye bilinen şey, İstanbul Altın Rafinerisi (IAR) tarafından gram altın gibi cevherler şeklinde piyasaya sürülen değerli bir metaldir. 31.10 gram gümüş 999.0 (% 99.90) saflığa sahiptir. Bir gram gümüşün fiyatı, altının ve doların hareketlerine ve hareketlerine göre hareket eder. Gümüş hesabınızda bu birimi kullanabilirsiniz.

Gram Gümüş Almak İçin Ne Yapmak Gerekmektedir?

Bankalardan veya yatırım kuruluşları aracılığı ile gram gümüş satın alabilirsiniz. Bankalardan gram cinsinden gümüş almak için önce bir gümüş hesap açmalısınız. Gümüş genellikle büyük yatırımcıların tercihi olduğu için tüm bankaların gümüş hesabı yoktur. Bankalardan alınan gümüş için minimum işlem limiti 1 gram gümüştür. Gümüş hesabı olan kişiler kendilerine veya başkalarının gümüş hesaplarına para aktarabilirler. Bankalar genellikle hesap tutmak için kişisel gümüş hesaplar talep etmezler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir