1. Ana Sayfa
  2. Gümüş
  3. Gümüş Popülaritesini Arttırmaya Devam Ediyor

Gümüş Popülaritesini Arttırmaya Devam Ediyor

Covid-19 salgınının yayılma sürecinde yükselişe geçen gümüş ile ilgili yatırımcılardan ve analistlerden yeni yorumlar gelmeye devam ediyor. Son dönemleri popüler yatırım araçları arasında yer alan gümüşün fiyatının artmaya devam edeceği iddia ediliyor.

Gümüş Popülaritesini Arttırmaya Devam Ediyor

Covid-19 salgınının yayılmaya başlaması ile beraber gümüş fiyatları da yükselişe geçti. Yatırımcıların daha çok tercih ettiği gümüşün kazandırma oranı her geçen gün artmaya devam ediyor. Gümüş fiyatlarındaki çıkışları değerlendiren birçok analist yükselişin devam edeceğini ve gümüşün önümüzdeki süreçlerde daha da fazla tercih edilen bir yatırım aracı olacağını iddia ediyor.

Gümüş fiyatlarının Covid-19 salgınının başlamasından bu yana gösterdiği yükselişin son zamanlarda gerilemeye dönüşmesinde ise dünyada gelişen aşı çalışmalarından kaynaklandığı düşünülüyor. Analistler belli bir süre geriye düşen gümüş bandının yeniden yükseleceğini ve kazandırma oranının da artacağını söylüyor. Birçok analistin olumlu yorumlarda bulunduğu gümüş fiyatları yatırımcılar tarafından ise merak ediliyor. Son dönemlerde yatırımcı sayısı da artan gümüşün bu yatırımcıları altın ve dolar yatırımcılarından kendilerine çektiği düşünülüyor.

Peter Hug: Gümüş Fiyatları Yüzde 70 Yükselecek

Gümüş fiyatlarındaki yükseliş ile ilgili birçok analist gibi 36 yıllık ünlü analist Peter Hug da filkirlerini açıkladı. Peter Hug geçtiğimiz günlerde katıldığı bir Youtube programında gümüşün kısa ve uzun vadedeki değişimlerini değerlendirdi. Peter Hud Covid-19 ile ilgili gelişmelerden kaynaklı kısa dönemde düşüş gösterebilecek olan gümüşün uzun vadede fiyatının yükseleceğini açıkladı.

Peter Hug sürecin iyileşmesini de göz önünde bulundurarak ekonomilerin iyileşmesi ile altının ciddi bir yükseliş göstereceğini bu durumda gümüşün altında da yüksek bir performans ile yükselişe geçeceğini iddia etti. Ünlü analist gümüşü 2021 yılında %70 oranında yükseleceğini iddia etti.

Gümüş, Altın ve Dolardan Daha Fazla Kazanç Mı Sağlıyor?

Gümüşün uzun vadede yükseleceğine dair artan yorumlarla beraber gümüş altın ve dolar ile kıyaslanmaya da başlandı. Son dönemlerde popüler yatırım araçlarından biri haline gelen gümüşün altın ve dolardan daha fazla kazanç sağladığı da açıklandı. Son zamanlar gösterdiği yükseliş ile kazanç olarak altın ve doların önüne geçen gümüşün ilerleyen dönemde sağladığı kazancın daha da artması ve altın ile doların önünde devam etmesi bekleniyor.

İslam Memiş: Yatırımcılar Bu Fırsatı Kaçırmasın

Gümüşün piyasa içinde popülaritesinin artması ile ilgili olarak Anadolu Ajansı Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de gümüşte yaşanacak fiyat değişiklikleri ile ilgili fikirlerini açıkladı. Son aylarda altın ve dolardan daha fazla kazanç sağladığı açıklanan gümüş ile ilgili İslam Memiş de yükseliş sinyalleri verdi. 2021 de yükselişe devam edeceğini söylediği gümüşün şuan aşı gelişmelerinden dolayı geri çekildiğine vurgu yapan İslam Memiş, gümüşe yatırım yapmak isteyen kişiler için gümüş almanın doğru zamanı olduğunu söyledi. Gümüşteki bu düşüşü fırsat olarak gören Memiş, yatırımcıları bu fırsatı kaçırmamaları konusunda uyardı.

Yorum Yap

Yorum Yap