1. Ana Sayfa
  2. Gümüş
  3. Gümüşün Kilosunda 20 Günde Bin 350 TL’lik Düşüş!

Gümüşün Kilosunda 20 Günde Bin 350 TL’lik Düşüş!

Gümüş fiyatlarında bugün sert düşüş yaşandı! Kasım ayının son işlem haftasının, son gününe düşüşle giren gümüş bugün de değer kaybederek 5,65 TL seviyesine geriledi. Böylece 7 Kasım 2020 tarihinden itibaren 20 günlük sürede gümüşün kilosu 7 bin TL seviyesinden 5 bin 650 TL seviyesine geriledi. Son günlerde en çok satılan fiziki değerli madenler de gram altın ve gram gümüş oldu.

featured

Kasım ayının son işlem haftasının son gününde gümüş değer kaybetti. Haftanın açılış günü Pazartesi gümüş fiyatları güne 5,98 TL seviyesinden giriş yapmıştı. Ardından 24 Kasım Salı günü seyrini koruyan gram gümüş fiyatları, günü yine 5,98 TL seviyelerinde seyretti. Hafta ortasına gelindiğinde ise gümüşün fiyatı 5,97 TL seviyesine geriledi. Dün yaşanan gelişmelerle birlikte 5,90 TL seviyesine gerileyen gümüş fiyatı, haftanın kapanış günü olan Cuma gününde de 5,65 TL seviyesine geriledi. Bu hafta yaşanan düşüşler ile birlikte, 20 günlük sürede gümüşün kilosu 1350 TL değer kaybederek, 7 bin TL’den 5 bin 650 TL’ye geriledi. Haftanın son işlem gününde gümüşün ons fiyatı ise 24,38 dolar seviyesinde bulunuyor. Yaşanan düşüşlerin ardından gümüş madenine yatırım yapanlar, uzmanlardan gelen gümüş yorumlarını değerlendiriyor.

Dinamik Menkul Gümüş Yorumları

Gümüşün ons fiyatı, Moderna şirketinin açıkladığı aşı haberleri ile birlikte 24,38 seviyesine kadar geri çekildi. Bu seviyenin üzerinde günlük bar kapanışlarına devam etmesi durumunda gerçi çekilmeleri sınırlı kalabilir. Böyle bir durumda izlenecek olan direnç seviyesi 27,86 dolar olacaktır. Aksi durumda, bu seviyenin altında geri çekilme yaşanması halinde, bir sonraki destek seviyesi 21,25 takip ediliyor olacak. Buna göre işaret edilecek destek seviyeleri 24,38 ve 19,55 olacaktır, direnç seviyeleri ise 27,86 ve 34,47 olacaktır.

ALB Forex 24 Dolar Seviyesine Dikkat Çekti

Gümüşte artan trend desteğinin kırılması ile satışlar dengelenmişti. Trend altında 22,88 desteğinden tepki alımları ile gelen gümüşte bu destek noktasının kırılması halinde 22,50 ana destek noktasını test edebilir. RSI göstergesinin yükselen trend noktasına yaklaştığı görülüyor. Gümüşte 24 USD üzerine çıkılmadıkça satış baskısı sürebilir. Bu durumda direnç noktaları 23,55 ve 24,48 iken destek noktaları 22,80 ve 21,70 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Yatırımcılar Noor Menkul Yorumlarını Değerlendirdi

Noor Menkul, piyasada tahmin edilen volatilite Temmuz ayı düşük seviyelerine yönelerek geri çekilir mi sorusunun yerine, şimdilik volatilite artabilir bekleyişini sürdürdüğünü dile getirdi. Bunun sebebini ise Eylül ayı sonundan bugüne kadar kademeli olarak artış gösteren gümüş, alternatif talebi iken, geçen haftada önemli bir geri çekilme gözlenmediği için olduğunu dile getiriyor. Noor Menkul, bir diğer yandan gümüş için alternatif piyasası yatırımcıları satış yönüne yönelirse, fikirlerinin değişeceğini belirtiyor.

Gümüş yatırımcıları yaşanan düşüşler karşısında yatırım şirketlerinde ve uzmanlardan gelen teknik yorumları değerlendirerek, alım satım yönünü belirliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap