1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Hafta Arasında Altcoinler Ne Yapacak?

Kripto para piyasalarında durgun geçen Ocak ayının ardından nispeten hızlı başlayan Şubat ayının ikinci haftasında, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde, neredeyse tüm altcoinler yükseliş eğilimine girdi ve haftayı da bu eğilimde geçirdi. Yükselişler ile geçen hafta içinin ardından, birçok altcoin hafta arasına da yükseliş eğiliminde girdi. Peki hafta sonunda altcoinler neler yaşayacak?

Hafta Arasında Altcoinler Ne Yapacak?

Kripto para piyasalarında Ocak ayı birkaç önde gelen altcoinin gösterdiği hareketlilikler dışında durgun geçti. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz ayın başlarında yükseliş performansını bir süre devam ettirip 8 Ocak tarihinde rekorunu tazeledikten sonra sakin bir evreye geçince, piyasalarda birçok altcoin de Bitcoin’i takip etti. Ancak daha sonra Şubat ayının gelmesiyle birlikte, yukarı yönlü hareketlenmeler yeniden başladı. Birçok kişi bu hareketlenmelerin yine Ocak ayındaki gibi kısa süreli olacağını düşünürken, piyasalardaki bu hareketliliğin devamı geldi ve özellikle Şubat ayının ikinci haftasında lider Bitcoin öncülüğünde birçok altcoin kazandığı ivmelenmeyi korumayı başararak hafta içini yükselişler ile geçirdi. Geride kalan yükseliş eğilimindeki hafta içinin ardından, neredeyse tüm altcoinler hafta arasına yeşil grafikler ile giriş yaptı. Bu hareketlilikler birçok analist tarafından bullish olarak yorumlanıyor olsa da yine birçok isim bu hareketlilikler için bir altcoin sezonu düşüncesinin henüz erken olduğunu düşünüyor. Peki hafta arasında altcoinler neler yaşayacak?

Ripple (XRP) Dava Öncesi Seviyesine İlerliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 22 Aralık 2020 tarihinde açtığı dava sonrası büyük darbeler alan ve 0,17 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ripple (XRP), dava tarihi yaklaştıkça girdiği yükseliş eğilimini de koruyor. Hatta öyle ki XRP neredeyse dava öncesindeki seviyelerine bile geri döndü. Sosyal medya platformlarından destek alarak başlattığı yükseliş için bir pump & dump düşüncesi oluşturan XRP, durumun böyle olmadığını yaşadığı kısa süreli dump’ın ardından yükselerek gösterdi. XRP 0,50 dolar bandını zorlanmadan geçti ve bu kritik noktanın ardından, yazım sırasında 0,61 dolar seviyesinde işlem görüyor. XRP, dava öncesi seviye olan 0,70 dolar bandının üzerine doğru ilerliyor.

Litecoin (LTC) Yükseliş Eğilimini Koruyor

Piyasa değeri bakımından, en büyük 8. kripto para birimi konumunda bulunan Litecoin (LTC), hafta içinde girdiği yükseliş eğilimini son güne kadar korumayı başardı ve son 24 saat içinde %15’ten fazla değer kazanarak yükseliş sinyalleri vermeye devam etti. Yazım sırasında 204,60 dolar seviyesinde işlem gören LTC için 200 dolar seviyesi kritik bir noktaydı ve bu bölge aşıldı. Analistlere göre hafta arasında LTC’nin 200 dolar üzerinde kapanış yapmaya devam etmesi, hafta içinde 220 dolar seviyelerini getirebilir.

Tezos (XZT) ve EOS Coin İlgi Çekmeye Devam Ediyor

Altcoinlerin yükseliş eğilimini koruyarak giriş yaptığı hafta arasında, birçok analistin işaret ettiği iki altcoin Tezos (XZT) ve EOS Coin olarak karşımıza çıkıyor. XZT son 24 saat içinde %27 oranında değer kazandı ve 5,44 dolara kadar yükselerek hedefine 6 doları aldı. Öte yandan EOS da 10 Şubat’tan sonra yükseliş eğilimini korumayı başardı ve yazım sırasında 4,90 dolar seviyesinde işlem görüyor. EOS için olası aşağı yönlü kırılmada 4,5 dolar seviyesi takip edilecek.

Yorum Yap