1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Hafta Arasında Önde Gelen Altcoinler Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) rekor rüzgarları esmeye devam ederken, birçok altcoin de paralel olarak bu değer artışlarına karşılık vermeyi başardı. Bitcoin son iki günde rekorunu 3 kez tazeledikten sonra son olarak 42 bin dolar fiyat barajını da kırmayı başardı. Peki Bitcoin piyasa hakimiyetini devam ettirirken, altcoinlerde durum nasıl?

Hafta Arasında Önde Gelen Altcoinler Ne Durumda?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kırdığı son rekor ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesini 42 bin dolar barajının üzerine çıkarmayı başardı. Bununla birlikte kripto para piyasalarında Bitcoin için bir sonraki hedef ve direnç noktası 45 bin dolar olarak belirlendi. Analistlere göre Bitcoin bu bölgeye doğru yükselişini devam ettirir ve BTC 45 bin dolar üzerinde bir reddetme yaşamadan kırılma yaşarsa, fiyatını 50 dolar seviyesine kadar taşıyabilir. Bir diğer taraftan Bitcoin için analistler aşağı yönlü bir kırılmada, BTC’nin 30 bin 500 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini belirtti. BTC fiyat grafiğinde, 20 günlük üstel hareketli ortalama seviyesi takip edilecek. Bir diğer yandan Bitcoin’e bağlı ve paralel hareketlilik gösteren Ethereum (ETH) da son 3 yılın zirvesine ulaştı ve fiyatını 1.200 dolar seviyesine kadar çıkardıktan sonra fiyatta düzeltme yaşadı. ETH fiyatlarında yaşanan belirsizlikler sonrasında, ayılar fiyatı 1.065 dolar seviyesine kadar çekti. Bu olumsuz kırılmadan sonra ETH boğalarının fiyatı 1.290 doların üzerine çıkarıp çıkaramayacağı takip edilecek. Peki lider Bitcoin ve lider altcoin Ethereum dışında, diğer önde gelen altcoinlerde durum nasıl?

Litecoin (LTC)

Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde başlayan hareketlilikte, Litecoin (LTC) de fiyatta düzeltmelere gitti ve hafta boyunca kazandığı değerlerin bir kısmını ger verdi. Bununla birlikte LTC/USD paritesinde 180 dolarlık seviye, destek bölgesi haline geldi. Analistlere göre bu bölgede yaşanacak olan olası bir satın alma baskısı ile birlikte LTC fiyatını 200 dolar seviyesine kadar çıkarabilir. Diğer taraftan aynı bölgede bir satış baskısı söz konusu olursa analistlere göre LTC, 138 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme yaşayabilir.

Cardano (ADA)

Yılbaşından bu yana geçen sürede Cardano (ADA), boğaların mücadelesi ile yükseliş trendini sürdürmeye çalıştı fakat 0,340 dolar seviyesinde ADA sert bir satış baskısı ile karşılaştı. Bununla birlikte ADA %50 Fibonacci geri çekilmesi yaşayarak bir fiyat düzeltmesine gitti ve 0,261 dolar seviyesinde dengelendi. Analistlere göre ADA geri çekilme öncesindeki fiyat seviyesinde olumlu bir kırılma yaşarsa fiyatını 0,40 dolar seviyesine kadar çıkarabilir. Öte yandan şu anki seviyesinde ADA aşağı yönlü bir kırılma yaşarsa, analistlere göre 0,21 dolar seviyesine kadar bu geri çekilme devam edebilir.

Stellar (XLM)

Geride bıraktığımız hafta ortasında Stellar (XLM), traderların yüksek seviyelerde yaptığı kar alımları ile karşılaştı. Bununla birlikte XLM %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinden bir sıçrama gerçekleştirerek fiyatını 0,266 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Bu sıçrama sonrasında boğalar satın almalara devam ediyor. XLM için yukarı yönlü belirlenen direnç bölgesi 0,409 dolar olarak öne çıkarken aşağı yönlü destek seviyesi de 0,232 dolar olarak öne çıktı.

Yorum Yap