1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Haftanın En Çok Kazandıran Altcoinleri

Geçtiğimiz hafta kripto para birimleri için hiç de iç açıcı tablolar ortaya çıkmadı ve Bitcoin’in (BTC) 28 bin 800 dolar seviyesine kadar gerilemesi ile birlikte piyasalarda düşüş eğilimi hakimdi. Bu düşüş eğilimine rağmen, negatif bölgede gösterdikleri yükseliş performansları ile en çok kazandıran 5 altcoin dikkatleri çekmeyi başardı.

Haftanın En Çok Kazandıran Altcoinleri

Kripto para piyasaları, geçtiğimiz hafta negatif bir hareketliliğe şahit oldu. Hafta genelinde yaşanan bu düşüş eğilimini tetikleyen ise yine lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. Bitcoin’in düşüş yaşaması altcoinler için bir iyi bir de kötü ihtimali ortaya çıkardı. Liderin düşmesi ile birlikte, diğer altcoinler de düşüşe geçti ve piyasalarda bir endişe başladı ancak diğer taraftan Bitcoin’in piyasa değerini kaybetmesi ile birlikte, Bitcoin’e akan paranın diğer kripto para birimlerine akma ihtimali ortaya çıktı. Bu da altcoin sezonu için olumlu bir ihtimali ortaya çıkardı. Ancak yine de geçtiğimiz hafta altcoin sezonunun başladığı söylenemiyor olsa da en büyük 100 kripto para arasında bulunan ve en çok kazandıran 5 altcoin performansları ile dikkat çekmeyi başardı.

The Graph (GRT)

Son bir haftalık sürede %54,5 oranında artış gösteren The Graph (GRT), son 24 saat içinde %1,1 artış göstererek 0,52 dolar seviyesine ulaştı. Bu değer artışı ile birlikte GRT piyasa değeri sıralamasında 640 milyon dolarlık piyasa değeri ile listede 53. sıraya yerleşti. The Graph (GRT) son bir haftalık süre içinde en yüksek 0,61 dolar seviyesini gördü ve günlük ticaret hacmini 360 milyon dolara çıkardı.

Hedera Hashgraph (HBAR)

Son bir haftalık sürede %66,7 oranında artış gösteren Hedera Hashgraph (HBAR), son 24 saat içinde %10 azalış göstererek 0,09 dolar seviyesine ulaştı. Bu değer artışı ile birlikte HBAR piyasa değeri sıralamasında 637 milyon dolarlık piyasa değeri ile listede 54. sıraya yerleşti. HBAR son bir haftalık süre içinde en yüksek 0,10 dolar seviyesini gördü ve günlük ticaret hacmini 134 milyon dolara çıkardı.

Curve DAO Token (CRV)

Son bir haftalık sürede %89,9 oranında artış gösteren Curve DAO Token (CRV), son 24 saat içinde %15,6 artış göstererek 2,21 dolar seviyesine ulaştı. Bu değer artışı ile birlikte CRV piyasa değeri sıralamasında 434 milyon dolarlık piyasa değeri ile listede 69. sıraya yerleşti. CRV son bir haftalık süre içinde en yüksek 2,29 dolar seviyesini gördü ve günlük ticaret hacmini 459 milyon dolara çıkardı.

Enjin Coin (ENJ)

Son bir haftalık sürede %124,3 oranında artış gösteren Enjin Coin (ENJ), son 24 saat içinde %7 artış göstererek 0,42 dolar seviyesine ulaştı. Bu değer artışı ile birlikte ENJ piyasa değeri sıralamasında 390 milyon dolarlık piyasa değeri ile listede 75. sıraya yerleşti. ENJ son bir haftalık süre içinde en yüksek 0,44 dolar seviyesini gördü ve günlük ticaret hacmini 245,3 milyon dolara çıkardı.

Decentraland (MANA)

Son bir haftalık sürede %72,8 oranında artış gösteren Decentraland (MANA), son 24 saat içinde %21,4 artış göstererek 0,18 dolar seviyesine ulaştı. Bu değer artışı ile birlikte MANA piyasa değeri sıralamasında 245 milyon dolarlık piyasa değeri ile listede 91. sıraya yerleşti. MANA son bir haftalık süre içinde en yüksek 0,20 dolar seviyesini gördü ve günlük ticaret hacmini 386 milyon dolara çıkardı.

Yorum Yap