1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Haftanınn Popüler Coini Dogecoin’i Neler Bekliyor?

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasaları için oldukça sıra dışı bir hafta olarak kaydedildi. Zira geçen hafta birçok kripto para birimi beklenmedik şekilde yükseldi ve bu yükselişlere bir “şaka” varlığı olarak kripto para piyasalarına sürülen Dogecoin (DOGE) damgasını vurdu. Reddit topluluğunun büyük desteğini alan ve Twitter’da da bu desteğin yayılması ile birlikte tavan fiyatına çıkan Dogecoin’i ilerleyen günlerde neler bekliyor?

Haftanınn Popüler Coini Dogecoin’i Neler Bekliyor?

Kripto para piyasalarında, 2020 yılı oldukça ilginç ve önemli gelişmeler yaşandı. 2020 yılında sadece kripto para piyasalarında değil, tüm ekonomi piyasalarında ilk olarak Covid-19 salgının etkisi hissedildi. Salgın ile birlikte enflasyon korkusu ciddi oranda arttı ve yatırımcılar alternatif değer saklama araçlarına yöneldi. Bu yönelim çığ gibi büyüdü ve kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 42 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’in yükselişi ile başlayan hareketliliğe neredeyse tüm altcoinler de katıldı ve 2020 yılı, genel tabloda büyük değer kazançları ile geride kaldı. Ardından 2021 yılının ilk haftasından sonra piyasalarda bir durgunluk başladı ancak geçtiğimiz hafta bu durgunluk sansasyonel bir şekilde kırıldı. Geride kalan haftada, Reddit platformunda bir araya WallStreetBets (WSB) topluluğu, önce GameStop hisselerini hedefe koydu daha sonra da Dogecoin’i (DOGE) hedefe koydu. Reddit ve Twitter’da büyük destek bulan DOGE 24 saat içinde %1000 oranında değer kazandıktan sonra, hafta arasında bu değerlerin bir kısmını geri verdi. Peki ilerleyen günlerde Dogecoin’i neler bekliyor?

Sert Yükselen DOGE Dalgalanıyor

Dünyanın en zengin insanı ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın favori kripto varlığı olan ve tamamen şaka amacıyla piyasaya sürülen Dogecoin, Reddit desteğiyle birlikte geçtiğimiz hafta 24 saatte %1000 oranında değer kazandı. DOGE furyası öncesinde fiyatı 0,0080 dolar seviyesinde olan DOGE, fiyatını 0,0800 dolar seviyesine çıkardıktan sonra hafta arasında kazandığı değerlerin bir kısmını sert şekilde geri verdi ancak DOGE yeni haftaya yine değer kazançlarıyla başladı.

DOGE’yi Zorlu Dirençler Bekliyor

Yeni haftaya girilirken son 24 saatte %50 oranında değer kazanmayı başaran DOGE, buna rağmen furya ile birlikte ulaştığı zirve noktasının oldukça uzağında fiyatlanmış durumda. Reddit çılgınlığı ile başlayan furyada DOGE 0,088 dolar seviyesine kadar çıkmıştı ancak yazım sırasında DOGE 0,040 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistlere göre DOGE için ilerleyen günlerde 50, 100 ve 200 SMA seviyelerinin tamamı çok zorlu mücadelelere tanıklık edecek ve bu mücadele ile birlikte analistlere göre DOGE yükselişi sınırlanacak.

DOGE Teknik Analizi, Analistler Ne Diyor?

Analistlere göre DOGE/USD paritesinde 4 saatlik grafik yükseliş eğilimini doğruluyor ancak yine de direnç seviyeleri göz ardı edilmeyecek durumda görünüyor. Zira MACD indikatörü DOGE yükseliş eğiliminde görünmesine rağmen, düşüş sinyali veriyor. RSI verilerine göreyse DOGE’nin yükseliş şansı hala bulunuyor. Analistlere göre DOGE’nin eski seviyelerine gelebilmesi için, 0,060 dolar seviyesi üzerinde konumlanması ve bu seviyenin üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

Yorum Yap