1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Hello Pal’dan 3.5 Milyon Dolar Yatırım

Kanadalı sosyal medya şirketi Hello Pal, Dogecoin ve Litecoin madencisi Crypto Pal Tecnology’yi 3.5 milyon dolar karşılığında satın aldı. Şirket, Dogecoin’e birincil yatırımı gerçekleştiren halka açık ilk kuruluş olduğunu belirtti.

Hello Pal’dan 3.5 Milyon Dolar Yatırım

Kanadalı sosyal medya firması Hello Pal, Dogecoin ve Litecoin madencisi Crypto Pal Tecnology’yi satın aldı. Bu satın almada 3.5 milyon doları karşılayan şirket, DOGE’ye birincil yatırım yapan halka açık ilk firma olduğunu duyurdu. Satın alma anlaşması ardından şirket, esas olarak DOGE madenciliğine odaklanan tek ihracatçı oldu.

Hello Pal Platformu Güncelliyor!

1986 yılında kurulan Hello Pal, Kanada Menkul Kıymetler Borsası ve diğer birkaç borsa içinde işleme giren, kullanıcılarının dil öğrenmelerine ve seyahat deneyimlerini paylaşmalarına olanak sağlayan sosyal medya şirketidir. Platform diğer yandan Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları tutmak için de dijital cüzdanları sunuyor. Hello Pal şirketi yeni bir atılım yaparak platformundaki ürünlere Dogecoin ödemeleri ile erişilmesi için sistemini değiştiriyor.

LTC Madenciliği Hello Pal’da!

Hello Pal tarafından esas alınacak olan söz konusu satın alma işlemi, aynı zamanda Litecoin madenciliğine erişimi sağlayabilecek. Satın alınan Crypto Pal şirketi, aktif şekilde LTC madencilik işlemleri yapan ve 12.500 madencilik donanımına sahip olan bir firma olarak biliniyor. Hello Pal, Crypto Pal’daki %51 hissenin satın alım fiyatının 1.5 milyon dolar nakit ve 1.800.000 hisselik değere denk geldiğini açıkladı.

Piyasa değerlerine bakıldığında 6. Büyük kripto para olan Dogecoin, geride bıraktığımız 7 günlük sürede %19 oranında değer kaybetti. 0.32 dolar seviyesine kadar gerileme yaptı. 29 Mayıs 2021’de saatler 09:56’yı gösterirken ise Dogecoin fiyatı, 0.31 dolar düzeyinde yer alıyor. Bu kapsamda %0.62’lik değer kaybını tabloya yansıtıyor.

KL Wong DOGE Hakkında Konuştu

Hello Pal kurucusu ve CEO’su olarak tanınan KL Wong, Dogecoin’in halkın parası olduğunu açıkladı. Hem kripto para yatırımcı kitlesi tarafından hem de uluslararası borsalar alanında Dogecoin’in kısa süre içinde kabul gördüğünü belirtti. Wong ayrıca, Dogecoin madenciliğinin yüksek bir hesaplama gücünü gerektirmediğini ve bu yüzden ödeme sistemlerinde kullanımının verimli olduğunu ifade etti.

DOGE Çevreye Duyarlı Olacak!

Dogecoin aslında piyasadaki en eski kripto paralar arasında yer alıyor. Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk sayesinde ise daha popüler hala geldi ve değer kazanımları yaşadı. Diğer yandan projeyi Bitcoin’den daha çevreci bir konuma getirmek için Musk ve Doge geliştiricileri birlikte çalışıyorlar.