1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Holochain (HOT) Rekor Kırdı Ama Nasıl?

Kripto para piyasalarında, son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) deyim yerindeyse sahneyi altcoinlere bıraktı. Lider Bitcoin 18 Mart tarihinde 60 bin doların üzerini bir kez daha test ettikten sonra o seviyelere tekrar çıkmadı ancak zaman zaman yükseliş sinyalleri vererek birçok altcoinin önünü açtı. Fakat bu süreçte Bitcoin’in daha çok konsolidasyon süreci yaşıyor olması, bazı altcoinlere rekor seviyeleri getirdi.

Holochain (HOT) Rekor Kırdı Ama Nasıl?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mart ayında her ne kadar tüm zamanların rekorunu kırmış olsa da genel tabloda Mart ayını aslında olumsuz bir şekilde geçirdi. Ayın genelinde düşüş eğiliminde olan Bitcoin, özellikle Mart’ın son haftasında girdiği düşüş eğilimi ve girdiği konsolidasyon süreci ile değer kayıpları yaşayarak altcoinlerin önünü açtı. Düşüş eğilimine girdiğinde piyasaları da aşağı yönlü etkileyen Bitcoin, bu kez düşüşlerden sonra yükseliş sinyalleri verdi ve 56 bin dolar üzerinde yatay seyre geçti. Bitcoin’in yatay seyre geçmesi ile birlikte piyasa hakimiyeti azalmaya başladı, bu durum piyasadaki sermayenin altcoinlere gittiğini gösterirken, dün akşam saatlerinde atağa kalkan altcoinlerden biri olan Holochain (HOT) kendi fiyat rekorunu kırmayı başararak dikkatleri çekti. Türkiye’de çok büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan Holochain aslında bu rekor koşusunu sadece dün gerçekleştirmedi, yaklaşık bir aydır HOT, tam manasıyla rekordan rekora koştu. Analistler, HOT fiyatını ve hedefini değerlendirmeye devam ediyor.

Dolar ve TL’nin Hareketliliği Holo’ya Yansıdı

Küresel ekonomi piyasalarında dolar, son haftalarda değerini artırmaya başladı ve öte yandan yurtiçi ekonomi piyasalarında da Türk Lirası, dolar karşısında hızla değer kaybetme eğilimine girdi. Türkiye’de de çok fazla yatırımcısı bulunan Holochain, bu gelişmelere paralel olarak son bir aydır yükseliş eğilimindeydi ve değer artışını dün akşam saatlerinde hızlandırarak yeni bir rekor kırdı. Son bir ayda %340 oranında değer kazanan Holochain, değer artışları ile birlikte piyasa değeri bakımından da 52. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Holo Fiyatı Bu Gelişmeler İle Uçuşa Geçti

Son 30 günde %340 oranında değer kazanan HOT, son 14 gün içinde %68 oranında, son 7 gün içinde %57 oranında ve son 24 saatte de %28 oranında değer kazandı. Her ne kadar geleneksel ekonomi piyasalarındaki gelişmeler HOT fiyatını desteklemiş olsa da analistlere göre bu değer artışının arkasındaki en büyük destekleyici etken, altcoin sezonu olarak düşünülüyor. Birçok altcoinin hızlı değer artışları gösterdiği son dönemlerde oldukça durgun olan HOT, sonunda yükselişe geçti ve analistler bu hızlı yükselişte yatırımcıların FOMO ile adım attığını da dile getirdi.

Rekor Yükselişin Arkasındaki Büyük Etken

Holochain; doların hareketliliği, piyasada oluşan FOMO etkisi ve altcoin sezonuna bağlı olarak yükselişe geçti ancak tüm bu etkenlerin yanı sıra ABD’de alınan patent ile birlikte bu yükseliş daha da fazla hız kazandı. Holo bir Blockchain ağına sahip değil ve geliştiricilerine göre Bitcoin ve Ethereum (ETH) ağından daha üstün bir ağ sistemine sahip. Bu açıklamalar ve alınan patent de Holo fiyatına rekor yükseliş olarak yansıdı. Yazım sırasında Holo 0,012 dolar seviyesinde işlem görüyor.