1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Hoskinson ve Buterin Seneler Sonra Görüştü!

Cardano kurucusu Hoskinson, Ethereum kurucusu Buterin ile seneler ardından ilk kez bir araya geldiğini, geçen süre içinde ikisinin de çok olgunlaştıklarını açıkladı. Bu iki ismin görüşmesinde neler konuşulduğu yatırımcılarca merak ediliyor.

Hoskinson ve Buterin Seneler Sonra Görüştü!

Ethereum kurucusu Buterin ve daha önce Ethereum ekibinde yer alan, ardından ayrılarak Cardano’yu kuran Hoskinson görüşme yaptılar. Uzun bir aradan sonra bir araya gelen isimler, geçen süre zarfında oldukça olgunlaştıklarını belirttiler. Hoskinson, Buterin’in dün davetli olduğu poscastte’ye verdiği röportaj ardından ETH ve Buterin ile ilişkili bazı açıklamalar gerçekleştirdi.

Hoskinson Ethereum İçin Önemli Bir İsimdi

Hoskinson, Ethereum projesine başlandığında Gavin Wood ve Joe Lubin gibi isimler ile birlikte Ethereum’un temellerini oluşturan önemli bir kişiydi. Ekibi oluşturan bazı isimler ile sorunlar yaşayan Hoskinson, Ethereum’un geleceğine ilişkin bir anlaşmazlığı ise Buterin ile yaşamıştı. Bu gelişmeler sonrasında 2014 yılında Ethereum projesinden ayrılmıştı.

Buterin Röportajda Hoskinson’dan Söz Etti

Vilatik Buterin son verdiği röportajda Ethereum ve Cardanonun bakış açılarının farklı olduğunu dile getirdi. Cardanonun baktığı pencerede akademik guruplar ile ilerlemenin önemli olduğunu, Ethereum’un ise daha hızlı bir gelişim sürecinin içinde olmayı amaçladığını belirtti. Kişisel bir şekilde Hoskinson hakkında görüşlerini belirten Buterin, yılların onu çok olgunlaştırdığını belirtti.

Hoskinson, Buterin Hakkında Konuştu

Buterin hakkında açıklamada bulunan Hoskinson,“Vilatik ile tanıştığımız dönemde ikimiz de çok gençtik. Ben 20’li yaşlarımın ortasındaydım. O ise 19 yaşındaydı. Vilatik bu süreçte çok büyüdü. Çok olgunlaştı.“ dedi. Hoskinson bu kez Buterin’e saygı duyduğunu vurgulayarak, onun en büyük başarılardan birini Ethereum ile yakaladığını ifade etti.

Hoskinson Ethereum ve Buterin Başarısından Söz Etti

Ethereum hakkında görüşlerini açıklayan Hoskinson, Ethereum’un kripto para borsasındaki inovasyonlardan en büyüğü olduğunu belirtti. Onu Bitcoin’den çok daha başarılı bulduğunu, sektör içinde çılgınca şeyleri inşa edebilme imkanını geniş bir kitleye tanıdığını söyledi. Kuruluşta 19 yaşında olan Buterin’in o dönemden beri 10 senelik süre içinde büyük başarı yakaladığını ve 0’dan 300 milyar dolara uzanan bir hikayeyi yarattığını belirtti.

Devletlerin tahvil üretmek için kullandıkları bir sistemi kripto para ekosistemine kazandıran Buterin’in büyük bir başarı elde ettiğini düşünüyor. Hoskinson, Buterin’in aradan geçen süre bazında da tutkusunu asla kaybetmediğini, bu yüzden ona saygı duyduğunu dile getirdi.

Buterin, Hoskinson Anlaşmazlığı Neden Yaşandı?

Buterin ile yaşadıkları bazı sıkıntılara ve Cardano ile Ethereum arasındaki farklara değinen Hosknson, Buterin ile kendisinin çok fark bakış açılarına, amaçlara ve geçmişe sahip olduklarını açıkladı. Yaşadıkları anlaşmazlıklarında aslında bundan kaynaklandığının, kişisel bir problemlerinin olmadığını belirtti.

Yorum Yap