1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Hoskinson Yanıtladı, ADA Rekor Kıracak Mı?

Son dönemlerde kripto para piyasalarının en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Cardano (ADA), uzunca bir süre beklenen Mary hard fork güncellemesinin etkisinin geçmesi ile birlikte tekrar düşüş eğilimine girdi. Mary güncellemesine kadar yükselişe geçerek rekorlar kıran ADA, güncelleme sonrası dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase tarafından listelenmiş olsa da bu düşüş eğilimini kıramadı. ADA’nın düşüş trendinden çıkamayışı ile birlikte yatırımcılar birçok soru sordu, IOHK CEO’su Charles Hoskinson da bu sorulara Twitter üzerinden bir video ile yanıt verdi.

Hoskinson Yanıtladı, ADA Rekor Kıracak Mı?

Geçtiğimiz haftalarda kripto para piyasalarında fiyat hareketliliği yaşanırken, gözler lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) üzerindeydi. Zira Bitcoin’in yeni rekoruna hareket etmesi ya da fiyatta düzeltmeler yaşaması, piyasaları da doğrudan etkileyecek olan unsurlardı ve öyle de oldu. Ancak bu hareketlilikler sırasında, özellikle piyasalar düşüş eğilimindeyken piyasaların tersine hareket etmeyi başararak tüm zamanların rekorunu kıran Cardano (ADA), bu rekorun ardından girdiği düşüş eğiliminden bir türlü çıkamadı. Piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi konumuna kadar yükselen ADA düşüşler sonrası listede tekrar 5. sıraya geriledi. ADA rekorundaki en büyük destekçi, Mary hard fork güncellemesiydi. Ancak güncelleme sonrası ADA fiyatı yeniden düşüşe geçti ve Coinbase borsasının listeleme haberi de bunu engelleyemedi. ADA fiyatındaki değer kayıplarının ardından yatırımcılar birçok soruyu gündeme getirince, IOHK CEO’su Charles Hoskinson da bu sorulara Twitter üzerinden bir video ile yanıt verdi.

Mary Güncellemesinin ADA Fiyatına Etkisi

Kripto para piyasalarında artık bir klasik haline gelen durum ADA’nın da başına geldi. Bir altcoin için olumlu sayılabilecek bir gelişmenin haberi ile o altcoin önce yükselişe geçiyor ardından haberde belirtilen gelişme gerçekleşince fiyat tekrar ve hızla düşüyor. ADA da akıllı kontratlarını gelmesine olanak tanıyan Mary hard forku ile aynı durumu yaşadı ve güncelleme öncesi ADA 1,5 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

Hoskinson ADA Ağına Çok Fazla Proje Başvurusu Geldiğini İfade Eti

ADA fiyatında yaşanan hızlı geri çekilmeler sonrası yatırımcıların sorularını tek bir video ile Twitter üzerinden yanıtlayan Charles Hoskinson, hem ADA ağında olmasını bekledikleri güncellemeleri hem de yatırımcıların merak ettiği diğer konuları yanıtladı. Kurucu, şimdilerde ADA ağına muazzam sayılarda merkezi olmayan proje başvurusu yapıldığını fakat kendilerinin bazı talepleri karşılayamayarak reddettiklerini ifade etti. Bu kadar çok proje talebi gelmesi ile ilgili olarak Hoskinson, ADA’nın alımı ve kullanımı artacağından fiyatın da artış gösterebileceğini ifade etti.

Hoskinson En Büyük Güncellemenin Sinyallerini Verdi

ADA fiyatı Mary güncellemesinin haberi ile birlikte hızlı yükselişe geçmişti, şimdi ise Hoskinson yeni bir güncellemenin sinyallerini verdi. Hoskinson videolu paylaşımında çok yakın bir tarihte ADA ağının bugüne kadarki en büyük güncellemesi olan Goguen’in faaliyete geçmesi ile ilgili olarak üstü kapalı sinyaller verdi. Goguen ile birlikte ADA çıkış amacının çok büyük bir kısmını tamamlamış olacak.