1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

İki Analiste Göre Chainlink (LINK) Patlamanın Eşiğinde

Kripto para piyasalarına, Bitcoin (BTC) yaşadığı değer kayıpları ile damga vururken, piyasalardaki altcoinler de liderin etkisiyle büyük düşüşler yaşayarak yaklaşık 7 gün önceki fiyat seviyelerine geri döndü. Fakat yine Bitcoin’in değer artışı ile birlikte piyasalarda da yükseliş gözlemlenirken, en büyük dikkati Ethereum (ETH) çekse de birbirinden başarılı iki analist, Ethereum’u değil Chainlink’i (LINK) işaret etti.

İki Analiste Göre Chainlink (LINK) Patlamanın Eşiğinde

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yaşadığı değer artışları ile piyasaları ayağa kaldırmayı başardı. BTC fiyatını 42 bin dolar seviyesine kadar taşırken, altcoinler de benzer değer artışları göstererek bu rekor hareketliliğine karşılık verdi. Piyasada oluşan bu olumlu havada, fiyatını 1.350 dolar seviyesine kadar çıkaran Ethereum (ETH) için, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 dolar seviyesi hedefe koyuldu. Fakat Bitcoin son rekor seviyesinin ardından sert bir geri çekilme yaşayınca, başta ETH olmak üzere diğer altcoinler de fiyatlarda düzeltmeye gitti. Piyasalarda bu kez tam aksine olumsuz bir hava oluştu derken, BTC bu kez toparlanmaya başladı ve değer artışları yaşadı. Bu toparlanmada Ethereum, geri çekildiği 950 dolar seviyesinden, 24 saat içinde yaşadığı %13 oranında değer artışı ile geri dönüş gösterdi. Fakat Ethereum’daki bu güçlü çabaya rağmen, birbirinden başarılı iki analist, Chainlink’i (LINK) işaret etti.

Petoshi’ye Göre Başta LINK ve Bazı Altcoinler Piyasaları Domine Edecek

Piyasalarda volatilite rüzgarları esmeye devam ederken, lider Bitcoin öncülüğünde neredeyse tüm altcoinler de fiyatlarda beklenmedik hareketlilikler sergiliyor. Tam bir karmaşanın hakim olduğu piyasalarda, kripto para kullanıcıları, öncelikle odağına Bitcoin’i ve ardından Ethereum’u almış durumda. Fakat daha önce yapmış olduğu başarılı analizleri ile dikkatleri çekmeyi başaran Pentoshi, kendisinin önceden beri sıkı bir Ethereum yatırımcısı olduğunu hatırlatarak, bu kez sırada başka altcoinlerin olduğunu vurguladı. Petoshi, Twitter’da yaptığı paylaşımlarında, önümüzdeki 6 – 8 aylık süreç içinde, Ethereum yerine ilk önce Chainlink (LINK) ve ardından diğer altcoinlerin piyasayı domine edeceğini düşündüğünü dile getirdi.

LINK Sadece Dolar ve BTC Karşısında Değer Kazanmıyor

Twitter’da düşüncelerini ve analizlerini dile getiren Petoshi, paylaşımlarını yayınladığı teknik bir grafikle destekledi. Piyasalarda lider Bitcoin ve lider altcoin Ethereum rüzgarları esmeye devam ederken, Petoshi LINK grafiğini yayınlayarak, LINK fiyat hareketliliklerine dikkat çekti. Petoshi yayınladığı grafikte, LINK’in sadece ABD doları ve BTC karşısında değil, LINK/ETH paritesinde de ciddi ölçüde değer kazanmayı sürdürdüğünü gösterdi. LINK’in ticaret hacminin de büyüdüğünü gösteren Petoshi, ayrıca bu görüşlerinde de yalnız kalmadı.

Kahin Analist de LINK Yorumlarını Paylaştı

Petoshi’nin ardından, kripto para piysalarının kahin analisti Michael Van de Poppe de LINK analizlerini Twitter üzerinden paylaştı. Poppe, LINK/BTC paritesi üzerinden paylaştığı analizlerinde, fiyatlanmaların güzel bir konsolidasyon yaşadığını belirtti. Sıradaki hareketliliklerin geçtiğimiz yılın Mart ile Mayıs arasındaki hareketliliğe benzemesi halinde LINK için işlerin harika olacağını dile getiren başarılı analist, bu yıl LINK adına %100 oranında artış beklediğini ifade etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir