1. Anasayfa
  2. Analizler

İki Önemli İsimden İki Uçuk BTC Fiyat Tahmini

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2021 yılına hızlı bir giriş yaptı ve hafta arasında Pazar günü, tüm zamanların en yüksek seviyesini 34 bin dolar seviyesinin üzerine çıkardı. Bitcoin’in 16 Aralık tarihinden bu yana kırdığı rekorlar artık şaşırtmaz oldu ve her rekordan sonra lider için yeni bir hedef belirlenir oldu. Bitcoin de belirlenen yeni hedefleri bir bir aşmayı başarırken, kendisi için sıra dışı fiyat tahminleri de gelmeye başladı.

İki Önemli İsimden İki Uçuk BTC Fiyat Tahmini

Lider Bitcoin (BTC) yeni yılın ilk hafta arasında, yeni bir ATH (All Time High – tüm zamanların en yüksek seviyesi) belirledi ve fiyatını 34 bin doların üzerine çıkararak, hedefine 35 bin dolar barajını koydu. Bu bölgedeki rekorun ardından hafif düşüşle fiyat düzeltmesine giden Bitcoin için kripto para piyasalarında yeni fiyat tahminleri yapılmaya başlandı. Zaten daha önceden beri Bitcoin için 2021 yılına ilişkin genelde olumlu yönde fiyat tahminleri yapılıyordu. Fakat Raoul Pal ve Bill Barhydt’in yaptığı fiyat tahminleri çok konuşulacak cinsten oldu. Lider Bitcoin’in yeni rekoru sonrasında Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in asıl hedefinin 1.2 milyon dolar olduğunu iddia etti ve öte yandan Abra Global CEO’su Bill Barhydt de bu fikre paralel olarak Bitcoin fiyat tahminini 500 bin dolar olarak açıkladı.

Pal Halving Sürecindeki Olası Ralliyi İşaret Etti

Yeni yılın gelmesi ile birlikte Bitcoin, 30 bin dolar barajını aşarak fiyatını 34 bin dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Liderin bu yukarı yönlü ve ivmeli yükselişinin ardından Real Vision CEO’su Raoul Pal Twitter’da Bitcoin’e ilişkin açıklamalar ve tahminler paylaştı. Pal Twitter’da yaptığı açıklamada “Herkes Bitcoin’in yeni rekorunu kutluyor fakat BTC’nin gerçek hedefini hatırlatmama izin verin” dedi. Pal, yaptığı açıklamalarda Bitcoin için geride kalan halving (yarılanma) sürecini hatırlattı ve o dönemden sonraki 18 ay içinde yaşanan BTC rallisi ve BTC’ye karşı oluşan aşırı taleple birlikte Pal, bu yılın sonuna kadar BTC’nin 400 bin dolar ile 1.2 milyon dolar arasında fiyatlanacağını iddia etti. Öte yandan Pal, kripto para piyasalarında oluşabilecek bir korkuyu da gündeme getirdi. Pal’a göre 2017 yılındakine benzer bir korku bu kez regülasyonlar ve Tether (USDT) sebebi ile ortaya çıkabilir.

Pal’a Göre BTC’nin Nasıl Yükseldiğinin Bir Önemi yok

Raoul Pal, kripto para piyasalarında regülasyonlar ve Tether kökenli oluşabilecek korkulara ilişkin “Herkes bunun bir çılgınlık olduğunu söyleyecek. Fiyatta düzeltmelerin, kötü haberlerin yaklaşmakta olduğunu söyleyecekler ve bu konuda haksız değiller. Ancak Bitcoin bu haberlerin hiçbirini umursamayacak.” ifadelerini kullandı. Pal, Bitcoin’in buradan yola çıkarak ve sebeplerden bağımsız olarak yukarı yönlü hareketine devam edeceğini ve bunun nasıl gerçekleşeceğinin bir öneminin olmadığını öne sürdü.

Barhydt’e Göre BTC FOMO Etkisi İle Yükselecek

Bir diğer yandan, Raoul Pal’ın açıklamaları sonrasında Abra Global CEO’su Bill Barhydt de Pal’ın fikirlerine katıldığını belirterek BTC fiyat tahminini ve yorumlarını dile getirdi. Barhydt’e göre birçok kişi BTC’nin yeni hedefinin 500 bin dolar olduğu konusunda hemfikir. Barhydt yaptığı açıklamada, BTC’nin bu yükselişinde FOMO (Fearing of Missing Out – kaçırma korkusu) etkisi olacağını ve Bitcoin’in önce 100 bin dolar seviyesine çıkacağını iddia etti. Barhydt’e göre bu aşamadan sonra ana akımda dahi BTC için 500 bin dolar tartışmaları başlayacak ve nihayetinde BTC bu seviyeye çıkmayı başaracak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir