1. Ana Sayfa
  2. Analizler

İki Uzman İsim Bloomberg’de Bitcoin’i Yorumladı

Kripto para piyasalarında yaşanan sert fiyat hareketlilikleri yine beraberinde çeşitli tartışmaları gündeme getiriyor. Aşağı ya da yukarı yönlü olduğu fark etmeksizin her fiyat hareketliliğinde ortaya çıkan ve özellikle de Bitcoin (BTC) üzerinden yapılan tartışmalara bu kez iki isim birden katıldı. İki uzman isim olan Vijay Ayyar ve Matt Long, katıldıkları programda Bitcoin adına olumlu fikirlerini paylaşırken, gelecek dönemlerde Bitcoin’i bekleyen riskleri de değerlendirdi.

İki Uzman İsim Bloomberg’de Bitcoin’i Yorumladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her fiyat hareketliliği ile piyasaları aynı yönde hareket ettirmeyi başarıyor. Altcoinleri tetikleyici bir görevdeymiş gibi hareket eden Bitcoin, son günlerde yaşadığı geri çekilmeler ile gündeme geliyor olsa da geçtiğimi yıl yaşadığı büyük değer artışları ile birçok kez gündeme gelmişti. Bitcoin’deki değer artışları beraberinde piyasalarda çeşitli tartışmaları da beraberinde getirirken, Bitcoin’deki değer kayıpları da beraberinde benzer tartışmaları gündeme getirmeye devam ediyor. Özellikle bu kapsamda geçtiğimiz yıl birçok ünlü isim ve ünlü analist Bitcoin adına 2021 yılı fiyat tahminlerini paylaşarak gündeme gelirken, bir diğer taraftan da son günlerde en çok tartışılan konulardan biri Bitcoin – altın kıyaslamaları oldu. Birçok ünlü isim konuya ilişkin olarak fikirlerini dile getirirken oluşan tartışma ortamına bu kez iki uzman isim birden katıldı. Yeniden düşüşleri ile gündeme gelen Bitcoin adına Vijay Ayyar ve Matt Long, katıldıkları programda yorumlarını paylaştı.

Uzman İsimler Bitcoin Adına 2021’in Nasıl Geçeceğini Yorumladı

İki uzman isim Vijay Ayyar ve Matt Long, Bloomberg’te bir programa katıldı. İkili bu programda Bitcoin adına olumlu görüşlerini ve Bitcoin’i bu yıl bekleyen riskleri paylaştı. Luno Global Asya Pasifik Şube Yöneticisi Vijay Ayyar ve Hong Kong OSL Dağıtım Sorumlusu Matt Long, programda 2021 yılının Bitcoin adına nasıl geçeceğini yorumladı. Bilindiği üzere Bitcoin, 8 Ocak tarihinde 42 bin dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bu rekorun ardından Ayyar, Bitcoin’in 2021 yılında çok daha yüksek bir fiyat seviyesinde konumlanabileceğini belirtti.

Ayyar: “Bitcoin Altından Pay Almaya Başlarsa…”

Vijay Ayyar, Bitcoin adına tahminlerini dile getirirken bir de fiyat öngörüsü paylaştı. Ayyar, Bitcoin’in piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana gelişimine devam ettiğini ve altın ile kıyaslanmaya başladığını ifade etti. Ayyar yaptığı açıklamada; Bitcoin’e en yakın kıyaslanabilecek varlığın altın olduğunu, altının trilyonlarca dolar değerinde piyasa değeri olduğunu ve Bitcoin’in bu değerlerin sadece bir kısmını almayı başarması halinde 50 bin doların çok daha üstüne çıkmayı başaracağını iddia etti. Ayyar, Bitcoin’in altından üç, beş ve on yıl boyunca pay almaya devam edeceğini ve bunun da fiyatlara çok hızlı şekilde yansıyacağını savundu.

Matt Long’dan BTC İçin “Dijital Altın” Benzetmesi

Bir diğer uzman isim Matt Long ise Bitcoin’in ilk ortaya çıktığı zamanlarda önce sadece Asya piyasalarında kullanıldığını ve daha sonra Bitcoin’in daha global bir varlık halini almaya başladığını ve böylece Bitcoin’in “dijital altın” olarak ele alınmaya başladığını ifade etti. Long, portföylerde kendisinde artık daha fazla pay edindiğini söylediği Bitcoin’in, yükselişine devam edeceğine inanıyor.

Yorum Yap