1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

IOS Kullanıcıları İçin 2021’in En İyi 5 Bitcoin Cüzdanı

IOS kullanıcıları için 2021 yılında kullanabilecekleri en iyi BTC cüzdanları hangileri? IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlardan kullanabileceğiniz 5 cüzdanın yer aldığı listemizden bu cüzdanlarla alakalı detaylara ulaşabilirsiniz. Bitcoin yatırımcılarının IOS cihazları üzerinden kullanabilecekleri BTC cüzdanları ve bu cüzdanların özellikleri hakkında tüm ayrıntıları yazımızda hazırladık.

IOS Kullanıcıları İçin 2021’in En İyi 5 Bitcoin Cüzdanı

IOS kullanıcıları için 2020’nin en iyi 5 Bitcoin cüzdanı aşağıdaki gibidir:

  • Breadwallet
  • Mycelium
  • Copay
  • Jaxx
  • Airbitz

IOS kullanıcıları için en iyi Bitcoin cüzdanı aranırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, Bitcoin cüzdanının gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olmasıdır.

IOS Kullanıcıları İçin En İyi Bitcoin Cüzdanlarından Breadwallet

Breadwallet; gönderme ve alma işlevlerine sahip olan bir Bitcoin cüzdanıdır. Kullanımı basit olan cüzdanlardan biridir. Açık kaynak kodlu bir cüzdandır ve bu sebeple yatırımcılar tarafından güvenilir olarak nitelendirilmektedir. Yine de rakipleri ile kıyaslandığında en güvenilir Bitcoin cüzdanı denebilecek kadar gelişmiş güvenlik önlemleri bulunmamaktadır.

IOS Kullanıcıları İçin Avantajlı Bitcoin Cüzdanlarından Mycelium

Mycelium; gelişmiş güvenlik önlemlerinin alındığı, sık sık güncelleme alan, açık kaynak kodlu bir yapısı bulunan Bitcoin cüzdanlarından biridir. Bu yönleri ile birçok kullanıcı tarafından avantajlı sayılmakta ve tercih edilmektedir. Ancak kullanımı biraz karmaşık olduğu için Mycelium’u kullanmaya yeni başlayan kişi birtakım zorluklar yaşayabilmektedir.

IOS Kullanıcıları İçin 2021’in En İyi Bitcoin Cüzdanlarından Copay

Copay; BitPay’in oluşturduğu, ortak imzalı cüzdan özelliği bulunan bir Bitcoin cüzdanıdır. Dolayısı ile Copay ile bir işlemi tamamlamadan önce iki kişinin de imzasının bulunması istenmektedir. Ortak imzalı cüzdan özelliği sayesinde Bitcoinlerin çalınma olasılığı düşürülmektedir. Güvenlik bakımından IOS kullanıcıları için en iyi Bitcoin cüzdanı olan Copay; Android kullanıcılarının da güvenle kullanabilecekleri bir cüzdandır.

IOS Kullanıcılarının Kullanımına Uygun Elektronik Cüzdanlardan Jaxx

Jaxx; hem telefonda hem de masaüstünde kullanılması kolay olan Bitcoin cüzdanlarından biridir. Sadece Bitcoin değil, aynı zamanda Ethereum ve Litecoin de Jaxx ile saklanabilmektedir. Açık kaynak kodlu olmadığı için güvenlik bakımından kullanıcıları ikiye ayıran bir Bitcoin cüzdanıdır. Bu sebeple kullanıcıların yüklü miktarda Bitcoin bulundurmamaları tavsiye edilmektedir.

IOS Kullanıcıları İçin Tavsiye Edilen Bitcoin Cüzdanlarından Airbitz

Airbitz; açık kaynak kodlu Bitcoin cüzdanlarındandır. IOS kullanıcıları için en iyi Bitcoin cüzdanı sayılabilecek Airbitz; özellikleri bakımından Breadwallet ile benzerlik göstermektedir. Ancak Breadwallet ile ayrılan ek özellikleri de bulunmaktadır.

Yorum Yap