1. Ana Sayfa
 2. Coin Gündemi

IOTA Coin Nasıl Alınır?

IOTA Coin son dönemde popülerliğini arttırdı. Ancak soru işaretleri beraberinde geldi. IOTA Coin nedir, nasıl ve nereden alınır? IOTA Coin özellikleri nelerdir? Ayrıntılı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

IOTA Coin Nasıl Alınır?

IOTA Coin satın almak için hali hazırda bulunan borsaları kullanmanız gerekmektedir. En yaygın kullanılan Binance borsası IOTA coin satın almak için iyi bir seçenek olmaktadır. IOTA Coin satın alma seçenekleri aşağıda verildiği gibidir.

 • IOTA Al-Sat Çevirisi Yapmak
 • Banka Transferi ile IOTA Almak
 • Kredi Kartı ile IOTA Almak

IOTA Nedir?

IOTA projesi ilk olarak 2015 sonlarında Sergey Ivancheglo, David Sontesbo, Serguei Popov ve Dominik Schiener tarafından oluşturuldu. IOTA piyasaya sürüldüğünden beri, Almanya’da bulunan IOTA vakfı tarafından yönetilmektedir. IOTA (MIOTA), Nesnelerin İnterneti (IoT) ekosistemindeki makineler ve cihazlar arasındaki işlemleri kaydetmek ve yürütmek için tasarlanmış dağıtılmış bir defterdir. Defter, ağındaki işlemleri hesaba katmak için MIOTA adlı bir kripto para birimi kullanılmaktadır.

IOTA Nereden Alınır?

IOTA Coin’in nereden alınacağı konusunda fikir ayrılıkları oluşmaktadır. IOTA nispeten yeni bir madeni para olduğundan, birçok borsa bunu sunmamaktadır. Binance tipik olarak IOTA almak için en güvenli bahis olarak bilinir, ancak son zamanlarda ABD sakinleri, IOTA sunan diğer birçok kripto para borsası, Binance ile bağlantısı kesmiştir. Bununla birlikte, yalnızca farklı kripto para birimlerinin değeri hakkında spekülasyon yapmak isteyenler için, IOTA dahil, eToro web sitesiyle geçerli bir seçenek olmaya devam etmektedir.

IOTA Coin EToro’dan Nasıl Satın Alınır?

EToro sitesinden IOTA coin satın alma işlemi 3 basamakta gerçekleşmektedir. Bu basamaklar aşağıda sırasıyla verilmektedir.

 • Birinci basamak site üzerinden oturum açmak ve eToro hesabını doğrulamaktır. Öncelikle eToro’nun kayıt sayfasına gitmeniz ve gerekli olan ad, kullanıcı adı, şifre, e-posta ve telefon numarası bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında hizmet şartlarını kabul edip bir hesap oluştura tıkladıktan sonra bir onay e-postası almanız gerekmektedir. Bu e-postaya ekli bağlantıya tıkladığınızda, hesabınız doğrulanacaktır.
 • İkinci basamak profilinizi tamamlamaktır. Siteye girdikten sonra, profilinizi tamamlamak için bazı kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Bunlar, Sosyal Güvenlik numaranız gibi doğrulama bilgilerini ve kişiliğinizi ve mali durumunuzu ölçen soruları içermektedir. Bazen biraz istilacı görünebilir, işvereniniz, gelir seviyeniz ve dış yatırım seviyeleri hakkında sorularla karşılaşabilirsiniz. Ancak, bunların tümü standart Müşterini Tanı protokolüne uygundur ve bir sorun yaratmamaktadır.
 • Üçüncü ve son basamak ise hesaba para yatırmaktır. EToro, minimum 200 $ tutarında bir başlangıç ​​depozitosu gerektirir. Site, hiçbir ücret ödemeden kredi, banka kartı, Paypal veya banka havalesi dahil olmak üzere bir dizi ödeme yöntemi sunmaktadır. Bu işlem yapıldıktan sonra, istediğiniz içeriğe göre IOTA Coin (veya diğer paralarından herhangi birini) alıp satabilirsiniz.

IOTA Coin Binance’dan Nasıl Satın Alınır?

Binance borsasından IOTA coin satın alma işlemi 6 adımda gerçekleşmektedir. Aşağıda sırasıyla verilen adımları kullanarak Binance’den coin satın alabilirsiniz.

 • IOTA için borsadan cüzdan alın
 • Popüler bulunan bir kripto para birimi satın alın
 • Binance hesabınızı kurarak oturumunuzu açın
 • Almış olduğunuz kripto para birimini Binance’e yatırın (Genellikle Bitcoin veya Ethereum tercih edilmektedir.)
 • Hesabınızdaki kripto para birimiyle IOTA Coin satın alın
 • Almış olduğunuz IOTA Coin’i cüzdanınıza aktarın

Yorum Yap