1. Ana Sayfa
  2. Altın

İslam Memiş Altın Yatırımcılarına Tavsiyelerde Bulundu

2020 yılının bitmesine sadece iki gün kaldı ve yatırımcılar, 2021 yılı için hangi yatırım varlıklarını tercih edeceğini düşünüyor. Birçok yatırımcı yeni yılda altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceğini araştırıyor. Uzman yorumlarını dikkate alan yatırımcılar için, ekonomi piyasaları uzmanı İslam Memiş yatırımcılara uyarılarda bulundu. Altın için artık son şanslar olduğunu belirten Memiş, altın için çarpıcı iddialarda bulundu.

İslam Memiş Altın Yatırımcılarına Tavsiyelerde Bulundu

Hareketli geçen 2020 yılının artık bitmesine 2 günden daha az kaldı. Bununla birlikte, altın yatırımcıları da yeni yılda yatırım varlık tercihini hangisinden yana yapacağını araştırıyor. Bu kapsamda yatırımcılar, analistlerden ve uzmanlardan gelen altın değerlendirmelerini dikkate alıyor. 2020 yılında salgının yarattığı endişe ile birçok yatırımcı altına yönelmiş ve altındaki talebi fazlasıyla artırmıştı. Artan talepler de haliyle altın fiyatlarına değer artışı olarak yansıdı. Sonrasında özellikle küresel piyasalardan gelen aşı haberleri ile birlikte salgının ortaya çıkardığı endişe dağıldı ve yatırımcılar altında satış pozisyonuna geçti. Bu da altın fiyatlarında değerlerin düşmesine yol açtı. Fakat birçok uzman ve analist, 2021 yılı için altının yükselmeye devam edeceğini dile getiriyor. Birçok analiste göre aşı haberlerinin gelmesi, 2021 yılında salgın endişelerinin bitmesi için yeterli olmayacak ve altın artışını sürdürecek. Bu kapsamda, ekonomi piyasaları uzmanı İslam Memiş de 2021 yılına ilişkin altın ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Altın yatırımcılarına uyarı ve tavsiyelerde bulunan Memiş, altın için 2020 yılının son günlerini “son şans” olarak değerlendirdi.

İslam Memiş’e Göre Gram Altın Ocak’ta 570 TL Olacak

Altın fiyatları, özellikle Mart ayından bu yana kademeli olarak artış gösterdi. Salgın endişelerinin beslediği altın fiyatları, Kasım ayında gelmeye başlayan aşı haberleri ile birlikte düşmeye başladı. Bu düşüşler sonrasında ekonomi piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları bu seviyelerde altın satmamaları adına uyardı. İslam Memiş’e göre altın fiyatlarının düşmesi, yatırımcılar için yeni bir alım fırsatı doğurdu. İslam Memiş, Youtube’da kendi kanalında paylaştığı gönderide konuya ilişkin; “Yatırımcılar bu fiyatları alım fırsatı olarak görmeli, sert dalgalanmaları beklememeli. Ocak ayında gram altının 570 TL seviyelerine yükselmesini bekliyorum. Altın ve ons gümüş için 2021’de yukarı yönlü hareket etmelerini tetikleyecek birçok faktör var” dedi.

İslam Memiş Ons Altın Tahminini Paylaştı

İslam Memiş, altın yatırımcılarına tavsiye ve uyarılarını dile getirdiği paylaşımında, gram altında yaşanan gerileme sonrasında, yatırımcılardan “Altın fiyatları yükselmez, altın satıp mevduata geçeyim mi?” gibi soruların geldiğini dile getirdi ve konuya ilişkin; “Yatırımcı kendi gelir ve giderine göre tercihini belirler tabii ama bu seviyelerden altın satılmasını tavsiye etmiyorum” dedi. İslam Memiş öte yandan ons altın için de fiyat tahminini paylaştı. Memiş, ons altının 2021’de önce 1.912 dolar seviyesine ardından da 1.921 dolar seviyesine kadar çıkacağını öngördüğünü dile getirdi.

Güncel Altın Fiyatları

Ekonomi piyasaları uzmanı İslam Memiş’in tavsiyeleri sonrasında, 30 Aralık 2020 sabah saatlerinde güncel altın fiyatları şöyle:

  • Ons altın alış 1.884,18 dolar – satış 1.884,60 dolar
  • Gram altın alış 446,50 TL – satış 446,54 TL
  • Çeyrek altın 724,40 TL – satış 734,30 TL
  • Cumhuriyet altını alış 2.892,90 TL – satış 2.917,00 TL

Yorum Yap