1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

İspanya’da Milletvekillerine Bitcoin Gönderildi!

İspanya’da 350 milletvekiline 1’er Euroluk BTC gönderimi yapıldı. İspanya’daki bir eğitim platformu tarafından düzenlenen kampanyada 350 üyesi bulunan Milletvekili Kongresindeki vekillerin tamamına farkındalık yaratmak amacıyla gönderildiği belirtildi. Eğitim bazlı bir proje kapsamında yapılan gönderimler ile ilgili detaylar haberimizde….

İspanya’da Milletvekillerine Bitcoin Gönderildi!

İspanya’da 350 milletvekiline BTC gönderimi yapıldı. Tutellus and Observatorio Blockchain adlı bir eğitim platformu tarafından farkındalık yaratmak amacıyla yapılan işlemle ilgili resmi açıklamada bunuldu. Platform tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: ‘’ konomi ve toplumun dönüşümünde kripto paraların önemli rolüne ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla 350 milletvekiline BTC gönderimi yapılmıştır.’’

Para Kullanımı Kripto Paralara Evriliyor!

Tutellus and Observatorio Blockchain tarafından yapılan açıklamada amaçlarının kripto paraların Dünya’da sahip olduğu önemi milletvekillerine de göstermek olduğu belirtildi. Platform, Dünya genelinde kripto para kullanımının arttığını ve dijital paralara dönüşümün başladığını açıkladı. Geçtiğimiz Çarşamba günü düzenlenen kampanyayla birlikte İspanya’daki 350 milletvekiline 1’er Euro gönderim yapılmıştı.

Kripto Paraların Sahip Olduğu Öneme Dikkat Çekmek İstedik

Tutellus and Observatorio Blockchain tarafından düzenlenen organizasyonla yapılan gönderimlerde yetkililer bu eylemdeki hareketlerini de açıkladılar. Tutellus and Observatorio Blockchain yetkilileri, meclis üyelerine paranın kullanımı ve alanına dönük köklü değişiklikler başladığını ve kripto paraların artık daha önemli hale geldiğini açıklamak istediklerini belirttiler. Amaçlarının İspanya’daki yetkililerde de bir farkındalık yaratmak olduğunu açıkladılar.

ABD Kongresi’ne de Kripto Para Gönderilmişti!

İspanya’da Tutellus and Observatorio Blockchain’in düzenlediği kampanyaya benzer bir kampanya da ABD’de düzenlenmişti. ABD’deki kripto para platformlarının düzenlediği kampanyayla ABD Kongresi üyelerine BTC gönderimi yapılmıştı. Bu kampanyada da ABD’deki yetkililerin kripto para konusundaki öneme dikkatleri çekilmeye çalışılmıştı.

Resmi Ağızlardan da Kripto Paralar İçin Açıklamalar Geliyor

Kripto paraların kullanım alanının gittikçe genişlemesi ve yatırımcıların da kripto paraya olan ilgisinin artması sonrasında BTC ve ETH başta olmak üzere birçok kripto para biriminde hızlı yükselişler yaşanmıştı. Son 1 yıl içerisinde BTC’nin değerinin 2’ye katlanması ile birlikte BTC taleplerinde patlama olmuştu. Birçok uzmanın ortak görüşü de BTC ve diğer koinlere olan ilginin daha da artacağı ve talep artışı nedeniyle fiyatların daha da yükseleceği yönünde.

Son olarak İngiltere Merkez Bankası Başkanı da BTC ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andy Haldan yaptığı açıklamada negatif faizlere yönelik olarak BTC’nin kullanılabileceğini belirtmişti. İngiltere’de de birçok uzman kripto paralara tüm Avrupa’da olan ilginin arttığını bunun temel nedenin ise dünya genelinde merkez bankalarının aldığı kararlar neticesinde para birimlerinde zayıflama yaşanması olarak belirtiyor. İngiltere’de resmi bir ağızdan böyle bir açıklamanın yapılması da oldukça önemli olarak görülmüştü. Dünya genelinde birçok platform İspanya’dakine benzer bir şekilde yetkililerin dikkatini çekmeye çalışıyor.

Yorum Yap