1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. İşte En Yetkili Ağızdan Ripple’ın Gelişmesinin Önündeki Engeller

İşte En Yetkili Ağızdan Ripple’ın Gelişmesinin Önündeki Engeller

Kripto para piyasalarında bir türlü kendinden beklenen atağı gerçekleştiremeyen Ripple CTO’su David Schwartz, Twitter sosyal medya platformu üzerinden yaptığı paylaşımlarla şirketin gelişmesinin önündeki engelleri sıraladı. Twitter akışında bankaların XRP’yi köprü varlık olarak kullanmak istemeleri ve bu sebeple ortaya çıkan bazı engeller üzerinde duruldu.

featured

Ripple (XRP) kripto para biriminin yönetici isimlerinden David Schwartz, bankaların Ripple gibi kripto paraları köprü varlık olarak kullanmasının, dijital paralar için bazı sorunlara neden olduğunu iddia etti. Rippe CTO’su Schwartz’a göre, köprü varlıkların müşteriler tarafından kullanılarak yeni ürün ortaya çıkarması, yeni müşterilere gereksinim duyulmasına yol açıyor ve bu durum da şirketin daha yavaş gelişim göstermesine sebebiyet veriyor.

Twitter Kullanıcısının Görselini Yorumladı

Bir Twitter kullanıcısı, içinde yönetici David Schwartz ile John McAfee’nin tweetlerinin bulunduğu bir görsel paylaştı. Bu görselde Schartz’ın 2018 tarihli bir yorumu da yer alıyordu. Yorumda David Schwartz’ın “Bize bir fayda sağlaması için artık çok geç. XRP stratejimiz o kadar uzun süre bekleyemez.” dediği dikkat çekti. Günümüzden 2 yıl öncesine ait bu görsele geçtiğimiz günlerde ilk defa yanıt veren David Schwartz, cevabında o tweeti sadece bankaların kendi inisiyatiflerini kullanarak dijital varlıkları benimsemelerini bekledikleri için yazdığını ifade etti.

Bu cevabın ardından Twitter kullanıcısı, Ripple CTO’su David Schwartz’ın açıklamasına şaşırarak teşekkürlerini iletti. Bankanın XRP gibi köprü varlığı kullanmak istemesinin haklı sebepleri olabileceğini, ancak kasıtlı olarak bu uygulamadan neden geri çekildikleri konusunda bir fikrinin olup olmadığını sordu. David Schwartz bu soruya da hemen yanıt verdi.

Ripple’ın Önündeki Engeller

Ripple CTO’su David Schwartz, Twitter sosyal medya platformu üzerinden gelen sorular üzerine, şirketin gelişimine engel teşkil edebilecek sorunları tek tek açıkladı. Bankaların XRP’yi daha fazla benimsemesinin önündeki engelleri şu sözlerle Twitter hesabından duyurmuş oldu: “Bence bazı engeller var. Düzenleyici konusundaki belirsizlik, last mile sorunları, mevcut ortaklardan gelebilecek misilleme korkusu gibi… Bir başka önemli husus da en iyi müşterilerin yeni ürünler oluşturmak için köprü varlıkları kullanacak olmalarıdır.”

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarla bankaların XRP’yi köprü varlık olarak kullanmak istemeleri sebebiyle karşılaştıkları çeşitli engelleri açıklayan Ripple CTO’su David Schwartz’ın bu tweetleri kısa sürede kripto para piyasası yatırımcılarından büyük ilgi gördü.

“Yeterince Hızlı Değil”

Ripple CTO’su David Schwartz’ın sosyal medya hesabı üzerinden kendisine yöneltilen soruları cevapladığı bu tweet akışında, XRP’nin neden kendisinden beklenen gelişmeyi henüz kat edemediğine dair önemli problemlere değindi. Schwartz Twitter üzerinden açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bu müşterilerin projelerin tamamlanmasını görmek için büyük ölçüde motive oluyorlar ve projelerin sağlayacağı faydaları bütün müşterilere sunmak istiyorlar. Fakat bu durumda oluşturulan ürünler %100 kullanıma hazır olsalar bile, ürün yeni olduğu için sıfır müşterileri olmuş olacak. Yani problem, ivme kazanmanın yavaş olması.”

Yorum Yap