İlginizi Çekebilir
Dogecoin (DOGE)
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. İsviçre Dijital Varlık Bankası Sygnum Hizmet Kapasitesini Genişletiyor

İsviçre Dijital Varlık Bankası Sygnum Hizmet Kapasitesini Genişletiyor

Dünyanın ilk dijital varlık bankası Sygnum Bank, hizmet kapasitesini arttırıyor. Sygnum Bank kendi bünyesinde oluşturduğu topluluk tarafından desteklenen blockchain ağı Tezos için saklama, ticaret ve stake etme gibi hizmetlere başlayacağını duyurdu. Banka yaptığı resmi açıklama ile Tezos'a ayrıcalıklı hizmetler sunarak dünyada bir ilki daha gerçekleştireceğini bildirdi.

Merkezi İsviçre’de bulunan dijital varlık bankası Sygnum yeni girişimleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Sygnum Bank blockchain ağı olan Tezos (XTZ) için stake etme hizmeti başlatacağını açıkladı. Sygnum Bank bünyesinde geliştirici ya da araştırmacı olarak çalışan 1300 kişilik topluluk tarafından desteklenen Tezos ağına saklama, ticaret, kredi ve stake etme hizmetleri verecek. Banka bu adımı ile yine dünya üzerinde bir ilke imza atmış olacak.

Sygnum Bank, dünyada dijital varlık için kurulan ilk banka olmanın yanı sıra bir varlık şirketi olarak da çalışmaktadır. Yaptığı yeni girişimlerle adından söz ettiren banka geleceğe yönelik adımları ile dünya ekonomisi için önemli bir noktada durmaktadır.

Sygnum Blochchain Ağı Tezos İçin Stake Hizmeti Başlatıyor

Sygnum Bank’ın blockchain ağı olan Tezos için stake etme hizmeti başlatacağını açıklaması ile genişleyen hizmet kapasitesinin nasıl avantajlar taşıdığı merak edilmeye başlandı.

Sygum Bank’tan yapılan açıklama göre müşteriler bu yeni hizmet sayesinde yılda %5 oranında daha fazla gelir elde edecekler. Bunun yanı sıra stake pozisyonlarından bağımsız olarak çıkma hakkına da sahip olacaklar. E-bankacılık işlemleri üzerinden kontrol edebilecekleri bu hizmeti kolayca kullanma seçenekleri de olacak.

Sygnum Bank Başkanı Yeni Girişimi Yorumladı

Sygnum Bank’ın açıkladığı bu yeni girişimden sonra Sygnum  Bank Baş Müşteri Sorumlusu Martin Burgherr de konu ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Bankanın baş müşteri sorumlusu Burgherr, Tezos’un Proof-f-Stake yönetim mekanizmasını desteklediklerini ve müşterilerine daha fazla seçenek sunmak için çalıştıklarını açıkladı. Müşterilerinin stake etme ödülleri kazanacakları bu uygulamanın aynı zamanda dijital varlık portföylerini daha yaratıcı hale getirmede önemli olduğunu da belirten Martin Burgherr açıkladıkları yeni girişimden memnuniyetini dile getirdi.

Tezos Vakfı Başkanı David Fuchs Açıklama Yaptı

Sygnum Bank’ın Tezos tabanına özel yapacağı yeni girişimin açıklanmasından sonra konu ile ilgili bir yorum da Tezos Vakfı Başkanı David Fuchs’dan geldi. David Fuchs, Sygnum’un sunduğu stake hizmetinin ağın güvenliğini sağladığını belirterek gelecekte daha fazla teklif beklediklerini de belirttti. Devam eden süreçte Sygnum ile daha fazla ortaklaşmayı beklediklerini belirten David Fuchs, bu adımın tüm dünya ekonomisi için önemli bir noktada durduğunun da altını çizdi.

İsviçre merkezli dünyanın ilk dijital varlık bankası olan Sygnum, Tezos’a özel attığı bu adım ile hem yeni bir gündem yarattı hem de arkasından devam edecek benzer ortaklıklar için alan açmış oldu.

Yorum Yap

Yorum Yap