İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. İsviçre Merkezli Gazprombank’a Bitcoin Onayı

İsviçre Merkezli Gazprombank’a Bitcoin Onayı

Bitcoin alım, satım ve saklama hizmetleri ile ilgili İsviçre'de yeni gelişme yaşandı. Rusya'nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazproabank'a Bircoin alım ve satım onayı verildi. Gazprombank'ın Bitcoin için onay almasından sonra, banka ve hizmet ayrıntıları ise merak edildi.

featured

İsviçre finans regületörleri Gazprombank’a Bitcoin için alım, satım ve saklama onayı verdi. Gazprombank’ın Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olarak Bitcoin onayı alması dünya basının da büyük yer edindi. Son dönemlerde Bitcoin piyasasında yaşanan birçok gelişmeye bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Bitcoin konusunsa MicroStrategy ve PayPal hamlelerinden sonra yeni bir haber de İsviçre’den geldi. İsviçre merkezli Gazprombank’a regülatörler Bitcoin alım ve satım onayı verdi. Gazprombank aldığı onaydan sonra konu ile ilgili açıklama yaptı. Banka hizmetlerini nasıl sağlayacağını, şartlarını ve kripto paranın gelecek dönemdeki önemini belirten bir açıklama yaptı.

Gazprombank’ın Hizmet Kapsamı Nedir?

Gazprombank, Rusya’nın 3. en büyük bankası olan şirketin yan kuruluşu olarak biliniyor. Banka’nın merkezi İsviçre’nin finansal olarak en önemli şehirlerinden Zürih’te bulunuyor. Güçlü bir İsviçre bankası olan Gazprombank, Bitcoin onayı alana kadar tüm bankalarla aynı çizgide geleneksel hizmetler sunuyordu. Bitcoin alım, satım ve saklama onayını alan bankanın ürün ve hizmet kapasitesinde yaşanan değişiklikler ise vatandaşlara açıklandı. Gazprombank, Bitcoin ile ilgili hizmetleri ne şekilde ve kimlere sağlayacağını açıkladı.

Gazprombank Kripto Para Açıklaması Yaptı

Gazprombank, İsviçre Finans Piyasası Üst Otoritesi olan FINMA tarafından aldığı Bitcıin onayı ile, kripto para alım , satım ve saklama hizmeti sunacak. Banka alınan onaydan sonra kripto para hizmetinin belli müşterilere sunulacağını açıkladı. Sınırlı bir müşteri kitlesine kripto para hizmeti sunacağını belirten Gazprombank, kripto para çeşidini arttıracağını da açıkladı.

Gazprombank, kripto para hizmetinin alım ve satım dışında saklama hizmeti olarak da sunulacağını belirtti. Kripto para saklama hizmetinin başka bir İsviçre bankası tarafından yapılacağını belirten banka bu konudaki riskleri düşürmeyi amaçladıklarını belirtti. Kademeli olarak yeni kripto paralarını da bünyesine katacağını belirtem Gazprombank, kripto paranın önemi hakkında da açıklama yaptı.

Dijital Para Gelecekte Çok Önemli Olacak

Gazprombank, Bitcoin alım, satım ve saklama onayını almasından sonra kripto paranın gelecek dünya için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan bir açıklama yaptı. Onayı yeni alan Gazprombank, ilerleyen dönemlerde kripto paranın kullanımının daha çok artacağını ve küresel dünya için dijital paranın çok öenmli bir noktada durduğunu belirtti. Şimdi kısıtlı bir kitle için sağlayacağı kripto para hizmetinin ilerleyen dönemlerin en önemli finansal adımı olduğu da belirtildi.

İsviçre’de de Bitcoin üzerine yaşanan bu gelişme ile kripto paranın küresel düzeyde gelişmesine yönelik yeni bir adım atılmış oldu.

Yorum Yap

Yorum Yap