1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Jack Dorsey’in “Hayır” Cevabına Destek Yağdı

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in önceki gün Twitter hesabından yaptığı Bitcoin açıklamasına destek yağdı. Bir süredir hükümetlerin Bitcoin’i yasaklayacağına dair iddialar gündeme geliyor. Bu iddiaların yeniden konuşulmaya başlanması ile Dorsey, Bitcoin’in yasaklanmayacağına dair paylaşımı ile hem destek hem de eleştirilerin hedefi oldu.

Jack Dorsey’in “Hayır” Cevabına Destek Yağdı

Dünyada en çok kullanılan kripto para birimi Bitcoin ile ilgili yeni iddialar gündemde yerini almaya devam ediyor. Son dönemlerdeki yükselişi ile daha çok konuşulmaya başlayan Bitcoin ile ilgili yasaklanma yorumları gelmeye devam ediyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio da Bitcoin’in yasaklanabileceği ile ilgili yorumlar yapmıştı.

Ray Dalio’nun Bitcoin’in yasaklanması ile ilgili yorumlar konunun gündemde kalmaya devam etmesine sebep oldu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir podcast serisinde Ray Dalio’nun açıklamalarına yer verildi. Yayının sunucusu Ray Dalio’nun  iddialarını karşı tezler üreterek çürütürken, konu sosyal medyada da konuşulmaya başlandı. Twitter CEO’su Jack Dorsey de konu ile ilgili yorumunu paylaştı. Yorum birçok takipçisi tarafından da desteklendi.

Hükümetler Bitcoin’i Yasaklayacak Mı?

Bitcoin’in son dönemlerdeki şaşırtan çıkışından sonra hükümetlerin kripto para birimini yasaklayabileceği gündeme gelmişti. Ray Dalio, Bitcoin’in başarısının çok fazla artması durumunda hükümetlerin yasaklama getireceğinin iddia etmişti. Rau Dalio Bitcoin ile ilgili çeşitli eleştirilerde de bulundu. Bitcoin ile henüz bir şeyler almadığını belirten Ray Dalio, kripto parayı ödeme aracı olarak kullanmadığını söyledi. Bitcoin’in hem yatırım aracı hem de ödeme aracı olarak kullanılmasının doğru olmadığını belirten Dalio yükselişin devam etmesi ve Bitcoin’in belli bir seviyeyi aşması durumunda hükümetlerin yasak getireceğini de iddia etmişti.

Twitter CEO’su Konuya Yorum Getirdi

Ray Dalio’nun Bitcoin hakkındaki bu iddiaları geçtiğimiz günlerde yayınlanan podcast yayınının da konusu haline geldi. Ray Dalio’nun açıklamalarını The Breakdown isimli podcast yayınında ele alan Nathaniel Whittemore, yayında Dalio’nun açıklamalarını tek tek ele aldı ve Bitcoin’in yasaklanmayacağına dair antitezler üretti. Whittemore’un podcast’inden sonra yeniden popüler hale gelen açıklamalar ile ilgili Twitter CEO’su Jack Dorsey de yorumunu bildirdi.

Whittemore’un yayınını paylaşan Dorsey “Peki kim haklı?” sorusuna hayır cevabını verdi. Bitcoin’in yasaklanacağı ile ilgili görüşlere katılmayan Dorsey’in paylaşımı ise büyük beğeni topladı. Birçok Bitcoin destekçisinden olumlu eleştiriler alan Dorsey, son dönemlerde gündeme geldiği başka bir konu ile ilgili de eleştirildi.

Jack Dorsey’e İfade Özgürlüğü Eleştirisi

Jack Dorsey’in paylaşımından sonra kimi takipçileri Twitter CEO’sunu ifade özgürlüğünü engellemek ile suçladı. Bilindiği gibi geçen haftalarda gerçekleşen  ABD seçimlerinde Donald Trump’ın birçok paylaşımı sansüre uğramıştı. Donald Trump’ın gönderilerinin sansürlenmesinden rahatsız olan Twitter kullanıcıları ise Bitcoin paylaşımından sonra Jack Dorsey’i eleştirdiler. Twitter CEO’su bu eleştirilere herhangi bir yanıt vermedi. Eleştirenlerin yanı sıra çok sayıda takipçi Bitcoin konusunda Dorsey’i destekledi.

Yorum Yap