1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Joe Biden Başkan Oldu, Bitcoin Piyasası Nasıl Etkilenecek?

Kripto para piyasalarında uzun zamandır konuşulan Joe Biden başkanlığı sonunda gerçek oldu. ABD başkanlık seçimlerinin sonuçlanmasının ardından Bitcoin'in nasıl etkileneceğine dair tartışmalar da hız kazandı. Yerli ve yabancı birçok kripto para analisti Joe Biden'in başkanlığının piyasayı nasıl etkileyeceğini yorumlamaya devam ediyor.

Joe Biden Başkan Oldu, Bitcoin Piyasası Nasıl Etkilenecek?

Bir süredir ekonomik tartışmaların ve kripto para analistlerinin gündeminde yer alan ABD seçimlerinin sonuçları açıklandı. Resmi açıklama yapılmasa da Joe Biden’in yüksek oy aldığı ve Donald Trump için ihtimal kalmadığı konuşuluyor. Joe Biden’in kazanması ile kripto para piyasasında yaşanacak değişiklikler de birçok analist tarafından tartışılmaya devam ediyor.

ABD seçimlerinin gündeme gelmesinden bu yana birçok yabancı kripto para analisti Joe Biden’in seçimleri kazanmasının Bitcoin’i yükselteceğine dair analizler yapmıştı. Bununla birlikte Bitcoin piyasasının seçimlerden etkilenmeyeceği ya da kimin kazandığının önemli olmadığı gibi analizler de yapılmıştı. ABD’nin 46. başkanının  Joe Biden olması ile kripto para analistlerinin yorumları da artmaya başladı. Yerli ve yabancı birçok analist seçim sonuçlarından ekonomik beklentilerini paylaşmaya devam ediyor.

ABD 46. Başkanlık Seçiminde İlkleri Yaşadı

ABD’de uzun süredir gündem olan başkanlık seçimleri tamamlandı. Henüz resmi açıklama yapılmasa da seçimleri beklendiği üzere Joe Biden kazandı. Seçim verilerinin açıklanması ile Demokratların adayı olan Joe Biden yüksek oy farkı ile ABD’nin 46. başkanı oldu. 78 yaşında başkan olan Joe Biden ABD’nin en yaşlı başkanı unvanını da almış oldu. Bilindiği üzere Biden’in son derece radikal ve iddialı açıklamaları vardı. ABD seçm tarihi boyuncu en yüksek oyu alarak başkan olan Biden, dünyanın en büyük sağlık krizini ve ekonomik çöküntüyü çözeceğini duyurmuştu. ABD’nin yeni başkanı Biden. birçok ilke imza atarken kripto para piyasalarının nasıl etkileneceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Joe Biden’in 46. başkan olarak yarattığı ilkler dışında ABD’nin yeni başkan yardımcısının Kamala Harris olması da dikkat çekti. Irk ve cinsiyet engelini ilk kez aşan başkan yardımcısı Harris de Amerikan siyasi hayatında bir ilk oldu.

Kripto Para Piyasasında Olumlu Gelişmeler Bekleniyor

Joe Biden’in başkanlık seçimlerini kazanması ile kripto para piyasalarında uzun zamandır tartışılan konular yeniden gündem oldu. ABD’nin 46. başkanının Joe Biden olması ile Bitcoin’in yükselişinin devam edeceği konuşuluyordu. Konuya yerli ve yabancı analistler birçok farklı noktadan yaklaşıyor.

Biden’in başkanlık seçimini kazanması ile konsolidasyon sürecine giren Bitcoin’de düşüş yaşanmıştı. Seçim sonuçlarının açıklanamasının ardından devam eden gerilemenin kısa zamanda yeniden yükseleceği düşünülüyor. Yerli kripto para  analistlerinden Kripto Emre, Biden’in kazanması ile Bitcoin’in artacağını söyledi. Kripto Emre Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada demokratların teşvik paketinin genişletilmesine yönelik talebinin Donald Trump tarafından reddedildiğini ancak Biden tarafından onaylanacağını ve teşviklerin artması ile Bitcoin piyasasının da yükselişe geçeceğini iddia ediyor. Yerli kripto para analistlerinden Crypto Soprano da Bitcoin’i seçim sonucunun yükselteceğini iddia ediyor.

Tobby Kitty: Joe Biden Güçlü Dolar Demek

Joe Biden’in başkan seçilmesinin ardından ekonomik analizleri ile gündeme gelen diğer bir isim ise Tobby Kitty oldu. Tobby Kitty, Biden’in güçlü dolar anlamına geldiğini söylediği açıklamasında piyasadaki hareketlenmeleri konuşmak için erken  olduğunu da belirtti. Seçim sonuçlarının daha güvenli bir piyasa yaratacağını düşünen Kitty, piyasayı yorumlamak için zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.

Yorum Yap