1. Anasayfa
  2. Kripto Para

JPMorgan Bitcoin Gidişatını Değerlendirdi

ABD’nin dev bankası JPMorgan Bitcoin’in yaşadığı son düzeltmenin ardından lider kripto para biriminin gidişatını değerlendirdi. JPMorgan başstratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, konu ile ilgili açıklamalarında Bitcoin için 60 bin dolar seviyesinin kritik olduğunu ve lider kripto para biriminin düşüş eğiliminde olduğunu belirtti.

JPMorgan Bitcoin Gidişatını Değerlendirdi

ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan JPMorgan, son günlerde hareketliliği ile yatırımcıları şaşırtan Bitcoin hakkında değerlendirmelerinin paylaştı. Lider kripto para biriminin yaşadığı son gerilemenin etkilerinden bahsedilen açıklamada banka analistleri Bitcoin’den düşüş beklediklerinin açıkladı.

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında birçok olumlu gelişme yaşandı. Dev kripto para borsası Conbase hisselerinin Nasdaq’ta listelenmesinin ardından piyasada devasa yükselişler yaşandı. Bu fiyat yükselişlerinin başında ise lider kripto para birimi Bitcoin yer aldı. Bitcoin 64 bin dolar seviyesini aştı. 65 bin dolara çok yaklaşan Bitcoin yeni fiyat rekorunun ardından pazar günü sert bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Pazar günü yüzde 10’un üzerinde gerileme yaşayan Bitcoin, 51 bin dolar seviyesine kadar düştü. Bitcoin’in yaşadığı bu düşüşün ardından yatırımcılar endişelenirken, kripto para uzmanlarının birçoğu ise bu düzeltmeyi alım fırsatı olarak değerlendirdi. JPMorgan analistleri ise konuyu daha farklı yorumluyor.

Bitcoin İçin 60 Bin Dolar Kritik Seviye

JPMorgan analistler Bitcoin’in yaşadığı son düzeltmenin ardından nasıl hareket ettiği ile ilgili değerlendirmede bulundu. Dev bankanın başstratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, konu ile ilgili açıklamasında Bitcoin için 60 bin dolar seviyesinin kritik seviye olduğunu belirtti. Stratejist Bitcoin’in 60 bin dolar seviyesine ulaşma durumuna göre düşüş ve yükseliş eğilimlerinin belli olacağını iddia ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin 65 bin dolardan yaşadığı düzeltme sonrasında yeniden yükselişe geçti. Bitcoin ciddi yükseliş kaydetmekle beraber hala 60 bin dolar seviyesinin altında konumlanıyor.

JPMorgan Analistleri Bitcoin’in Düşüş Eğilimi Olduğunu İddia Ediyor

JPMorgan analistleri Bitcoin için 60 bin dolar seviyesinin kritik olduğunu belirtmekle beraber lider kripto para biriminin düşüş eğilimi gösterdiğini iddia ediyorlar. Hala 60 bin dolar seviyesinin altında olan Bitcoin momentumlarının aşağı yönlü işaret verdiğini belirten analistler, Bitcoin’in birkaç ay boyunca düşüş eğilimi gösterebileceğini bunun da rallinin bittiğinin göstergesi olduğunu iddia etti.

Pnigirtzoglou, Bitcoin’in kasım, ocak ve şubat aylarında da benzer düşüşler yaşadığını hatırlatarak, bu sefer beklendiği gibi yükseliş gerçekleşmeyeceğini belirtti. Önceki aylarda da Bitcoin vadeli işlem piyasalarında tasviyelerin yaşandığını açıklayan stratejist, bu sefer farklı olmasının nedenini ise kurumsal yatırımcılara bağlı olarak açıkladı.

Lider Kripto Paraya Kurumsal İlgi Azaldı

JPMorgan analistleri Bitcoin’de bu sefer yaşanan gerilemenin çok hızlı toparlanamayacağını iddia ediyor. Analistler kurumsal akışta düşüş yaşandığını bu nedenle Bitcoin rallisinin sonunun geldiğini düşünüyor. Daha önceki toparlanmalarda kurumsal ilginin etkili olduğunu açıklayan Panigirtzoglou, kurumsal ilgide ciddi gerileme olduğunu belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir