1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Justin Sun Açıkladı: Tron Talebi Patladı, USDT Miktarı 5 Milyar Doları Aştı!

Justin Sun Açıkladı: Tron Talebi Patladı, USDT Miktarı 5 Milyar Doları Aştı!

Justin Sun paylaştığı açılamada Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarının 5,1 milyar doları aştığını açıkladı! Twitter üzerinden sabah yaptığı açıklamada Tether miktarını açıklayan Sun artış nedenleri ise merak konusu oldu. Toplam arzı geride bıraktığımız günlerde 17 Miyar Doları aşan USDT halen en yaygın tercih edilen stablecoin unvanını elinde tutarken, Tether’de yaşanan rekor hacimler dikkat çekmeyi sürdürüyor.

Justin Sun Açıkladı: Tron Talebi Patladı, USDT Miktarı 5 Milyar Doları Aştı!

Son günlerde rekor işlem hacimleri ile dikkat çeken Tether (USDT) için Justin Sun’dan ilginç bir açıklama geldi! Tron ağı üzerinde bulunan Tether miktarının Sun tarafından 5,1 milyar doları aştığı belirtilirken, artan Ethereum transfer ücretlerinin Tron ağını popülerleştiği kaydediliyor.

İşlem Hacmi BTC’yi Geride Bıraktı!

En yüksek piyasa değerine sahip üçüncü kripto para birimi olan Tether, Etherum ardından piyasada önemli bir yer bulunurken rekor işlem hacmi ile liderliğe yükseldi. USDT işlem hacmi Bitcoin’i geçerek en yüksek işlem hacmine sahip para biriminin Tether olmasına yol açtı. Tether ve Bitcoin karşılaştırmalı işlem hacmi verileri son 24 saatte aradaki farkı gözler önüne seriyor. Son 24 saatte Bitcoin işlem hacmi 27 milyar dolar düzeylerinde gerçekleşirken, USDT 37 milyar dolarlık işlemi tek bir güne sığdırmayı başardı.

4 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri ile Giriş Yapan Tether Yerli Borsalarda Kabul Görülüyor!

2020 yılında 4 milyar dolarlık piyasa değer ile kripto para sektörüne giriş yapan Tether arzı 17 milyar doları aşmayı başardı! Sadece Tron ağı üzerindeki USDT 5,1 milyar doları aşarken, yerli kripto para borsalarının desteği de USDT kullanımının yaygınlaşmasına destek oluyor. Yerli kripto para borsaları TRC20 yatırma işlemlerini desteklemeye devam ederken, Tether kullanımının da yaygınlaşmaya devam etmesini beklemek sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

En Büyük Etken USDT Transferinde Sıfır Komisyon!

Ethereum transfer işlem ücretlerinin artmaya başlaması ile birlikte Ethereum ağı popülerliğini yavaş yavaş Tron ağına bırakmaya başladı. Düşük transfer süresine ek olarak bedavadan biraz pahalı işlem ücretleri ile dikkatleri çeken Tether, düşük maliyet ve yüksek hız sebebi ile tercih edilebilirlik seviyesini artırıyor. Borsaların da TRC-20 USDT transfer operasyonlarını sıfır komisyon ile yürüterek Tether’in gelişimine katkı sunmaya devam ediyor.

Stablecoin Unvanı Gelişime Destek Olmayı Sürdürebilir

Stablecoin Tether halen 1,0008 ABD Doları ile fiyatlanmayı sürdürürken, BTC ve diğer kripto paraların artan değerine karşı transfer işlemlerinde bir adım önde durmayı sürdürüyor. Kripto paraların artan değeri transfer işlem ücretlerini artırma eğilimine girerken stablecoin USDT bu dezavantajdan sıyrılmış durumda. Arkasındaki teknoloji ile yüksek hızda transfer işlemini düşük maliyetlerde yerine getirmeyi başaran Tether, sabit değeri ile uzun bir süre transfer tercihlerinde pozitif olan görünümünü korumaya devam ederek payını artırmaya devam edeceğe benziyor.

Yorum Yap

Yorum Yap