1. Ana Sayfa
 2. Analizler

Kahin Poppe 2021 Yılı Altcoin Tercihlerini Paylaştı

Kripto para piyasalarında, daha önce yapmış olduğu nokta atışı tahminler ile şöhret yakalayan bazı analistler “kahin” olarak anılıyor. Bu kahinlerden biri olarak bilinen Michael Van de Poppe, yeni yılda ilk kez tahminlerini paylaştı. Usta analist, 2021 yılında kendisine göre patlama yapacağını düşündüğü altcoinleri sıraladı. Poppe’nin tahminleri yine kripto para piyasalarında kullanıcılar tarafından heyecanla takip edildi.

Kahin Poppe 2021 Yılı Altcoin Tercihlerini Paylaştı

Kripto para piyasalarında, birçok analist piyasalar hareketli bir haldeyken tahminlerini paylaşıyor. Bu tahminlerin birçoğu fark edilmeden bile kaybolup giderken, bazı analistlerin üst üste yaptığı başarılı tahminler, analistlerin dikkatlerini çekmesini sağlıyor. Bu başarılı analistlerin belki de en başında gelen bir isim olan Michael Van de Poppe de daha önce yaptığı birçok nokta atışı tahminiyle kripto para piyasalarında büyük bir şöhret yakalamayı başardı. Poppe daha önce Bitcoin (BTC) yükseliş eğilimindeyken, birçok kez düşüş yaşayacağı dönemleri ve seviyeleri doğru tahmin etmişti. Ayrıca geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde altcoin sezonuna ilişkin başarılarında da başarılı olan Poppe, öte yandan Bitcoin’in gideceği bazı fiyat basamaklarını da saatler öncesinde doğru tahmin etmişti. Bu başarılı öngörüleri sonrasında “kahin” olarak anılan Michael Van de Poppe bu kez de 2021 yılında patlama yaşayacağını düşündüğü altcoinleri paylaştı. Kahinin paylaşımları yine her zamanki gibi kripto para piyasalarında heyecan yarattı.

Poppe’ye Göre Piyasa Şu An Tipik ve Gerçek Bir Döngüde

Kahin Poppe, paylaşımlarında, kendi odağına aldığı altcoinleri paylaştı. Başarılı analist paylaşımlarına öncelikle Bitcoin hareketliliğinin altcoinleri nasıl etkileyeceğini söyleyerek başladı. Analiste göre şu sıralar kripto para piyasalarında tipik ve gerçek zamanlı bir döngü yaşanıyor. Poppe bu döngünün başında BTC’nin bulunduğunu ve döngü tamamlandığında Bitcoin’in fiyat düzeltmesine gideceğini dile getirdi. Analiste göre BTC fiyat düzeltmesine gittiğinde, piyasadaki paranın önce orta ölçekli sonra da küçük ölçekli altcoinlere geçeceğini iddia etti.

Analiste Göre İlk Aşamada Paranın Gideceği Altcoinler

Döngü tamamlandığında, Bitcoin’in standart olarak %30 oranında bir fiyat düzeltmesi yaşayacağına kesin gözüyle bakan Poppe, bu düzeltme gerçekleşmeden önce geçtiğimiz haftalarda iyi giden altcoinleri dile getirdi ve döngü tamamlandığında paranın ilk olarak o altcoinlere geçeceğini iddia etti. Başarılı analiste göre döngü tamamlandığında, ilk aşamada kripto para piyasalarında paranın gideceği altcoinler sırasıyla şöyle:

 • Polkadot (DOT)
 • Cosmos (ATOM)
 • Cardano (ADA)
 • Ethereum (ETH)
 • Vechain (VET)
 • Zilliqa (ZIL)

Analiste Göre Döngünün İkinci Aşamasındaki Altcoinler

Usta analist Michael Van de Poppe, Bitcoin fiyat düzeltmesine gittiğinde ilk olarak paranın geçeceğini düşündüğü altcoinleri paylaştıktan sonra, kendisine göre sırada bekleyen diğer altcoinleri paylaştı. Burada bu altcoinlerin çoğunun daha küçük ölçekli olduğunu vurgulayan Poppe, bu altcoinler ile kendisinin de ilgilendiğini belirtti. Başarılı analiste göre döngünün ikinci aşamasında bulunan altcoinler de şöyle:

 • Tellor (TRB)
 • DIA
 • Celer Network (CELR)
 • Matic Network (MATIC)
 • Skale Network (SKL)

Yorum Yap