1. Anasayfa
  2. Analizler

“Kahin” Yükseliş Beklediği 3 Altcoini Paylaştı

Kripto para piyasalarında Nisan ayında yine beklenmedik fiyat hareketlilikleri yaşandı. Piyasalarda yukarı yönlü genel bir hareketlilik yaşandığında, boğa koşularının hakim olduğu zamanlarda birçok “analist” yorumlarını ve analizlerini dile getirebiliyor. Ancak bazı usta analistler, piyasalarda karmaşık grafikler görüldüğü zamanlarda ya da düşüş eğiliminin olduğu anlarda dile getirdiği analiz ve tahminlerinde başarı yakalayınca, o analistler farklı olarak değerlendiriliyor. Piyasaların usta analisti Michael van de Poppe da o analistlerden biri ve Poppe bu nedenle kripto para toplulukları tarafından “Kahin” ismi ile anılıyor. Türkiye’de de geniş bir kitleye ulaşan Poppe, yeni altcoin tahminleri ile yatırımcıları heyecanlandırdı.

“Kahin” Yükseliş Beklediği 3 Altcoini Paylaştı

Piyasaların usta analisti Michael van de Poppe, birçok kez yaptığı başarılı tahminlerle yatırımcıların ilgisini çekmeyi çoktan başardı. Özellikle Türkiye’de ilgi gören Holo (HOT) ile ilgili tahminleriyle dikkat çektikten sonra Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının da odağına gelmeye başlayan Poppe, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan kendisinden ricada bulunan Türk yatırımcıları kırmayarak HOT analizlerini paylaşmıştı. Youtube kanalından takipçileri ile buluşan Poppe, burada 74 bin abonesine tahmin ve analizlerini iletiyor.

Usta analist, bu kez de yatırımcılara yükseliş beklediği altcoinleri açıkladı. Poppe, önümüzdeki aylarda çok büyük bir altcoin rallisi beklediğini ifade etti ve bu olası büyük rallide öne çıkabileceğini düşündüğü altcoinleri paylaştı. Özellikle HOT tahminleri ile son günlerde adından sıkça söz ettiren Poppe’a göre işaret ettiği olası altcoin rallisi, 2021 yılının son rallisi olabilir. Bu bakımdan ayrı bir heyecan uyandıran paylaşımda Poppe, 3 altcoini işaret etti.

Analistin En Güvendiği Altcoin: Holo (HOT)

Usta analist Poppe, takipçilerine yönelik hazırladığı analiz videosunda altcoinlerin ilerleyen dönemler için büyük bir ralli hazırlığında olduğunu iddia etti. Usta analiste göre bu ralli, yılın son rallisi olabilir. Poppe analizinde, altcoinlerin artık son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) büyük ölçüde önüne geçmeye başladığını ve bunu performansının önüne geçtiğini dile getirdi. Analiste göre, işaret ettiği altcoin rallisi şu an başlangıç aşamasında bulunuyor. Poppe, bu rallide önümüzdeki birkaç ay boyunca yükselişlerin devam edebileceğini iddia etti.

Ünlü analist, bu ralli için ilk olarak Holo’yu (HOT) listeye ekledi. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %50’nin altında seyrettiğini dile getiren Poppe, ayrıca bazı altcoinlerin de bir aydır yerinde saydığını söyledi. Poppe, HOT’un ikinci rallisine hazırlandığını dile getirdi ve Haziran ortalarında bu rallinin gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

Analistin Listesindeki Diğer 2 Altcoin

Altcoinler kanadında bir yükseliş döngüsü tahmininde bulunan Poppe, listesindeki diğer 2 altcoini de Swipe (SXP) ve Tellor (TRB) olarak paylaştı. Analist, SXP/BTC paritesinde %80’lik bir düşüş olduğunu ancak SXP’nin bunu telafi edeceğini iddia etti. Ayrıca Poppe’a göre Tellor da yükseliş için net sinyaller vermeye başladı. Ünlü analist ayrıca bu olası ralli öncesinde Bitcoin’in 46 bin 500 dolara kadar gerileyeceğini savundu.