1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Kanadalı Şirketten 2 Milyon Dolarlık BTC Yatırımı

Kripto para piyasalarında, 2020 yılına kurumsal şirketlerin yaptığı Bitcoin (BTC) yatırımları damgasını vurdu. Birçok analiste göre Bitcoin’in rekor seviyelere ulaşmasındaki en büyük pay, kurumsal şirketlerin yaptığı bu yatırımlara ait. Bu yatırımlar daha yaygın hale gelmişken ve Bitcoin de popülaritesini artırmışken, bir yatırım haberi de Kanada merkezli bir şirketten geldi.

Kanadalı Şirketten 2 Milyon Dolarlık BTC Yatırımı

2020 yılının özellikle ikinci yarısında, kurumsal şirketler başta MicroStrategy olmak üzere, kripto para piyasalarına attıkları adımlarla tüm dikkatleri çekmeyi başardı. Şirketler peş peşe açıkladıkları Bitcoin (BTC) yatırımları ile rezervlerini genişlettiğini duyurdu. Bu yatırımlar, diğer kurumsal şirketlerin de güvenini kazandı ve iştahı artan diğer şirketler de birer birer Bitcoin yatırımı yapmaya başladı. Bunun neticesinde de Bitcoin, rekor fiyatlara ulaştı. Elbette Bitcoin fiyatında kırılan rekorun tek sebebi kurumsal şirketlerin yaptığı yatırımlar değil ancak bu konuda birçok analiste göre en büyük bay kurumsal şirketlerin yaptığı bu yatırımlar. Henüz bugün Grayscale’in kripto varlık rezervinin 19 milyar dolara ulaşması haberi soğumamışken, bir yeni Bitcoin yatırım haberi de Kanada merkezli sanal gerçeklik şirketi NexTech AR Solutions tarafından açıklandı. Piyasa değeri 480 milyon dolar olan şirket, 2 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırımı yaptıklarını açıkladı.

NexTech AR Solutions: “Bu Daha Başlangıç”

Kanada merkezli sanal gerçeklik şirketi olan NexTech AR Solutions; eğitim, e-ticaret ve çeşitli etkinlik alanlarında artırılmış gerçeklik teknolojisi hizmeti veren bir şirket konumunda bulunuyor. Şirketin piyasa değeri ise 480 milyon dolar seviyesinde ve şirket bugün yaptığı duyuruda, 2 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırımı yaptıklarını, ayrıca bu yatırımların 2021’de de devam edeceğini açıkladı. Şirket yaptığı duyurusunda bu yatırım için “Bu daha başlangıç” ifadelerini kullandı.

BTC Yatırımına İlişkin Şirket CEO’sundan “Altın” Benzetmesi

NexTech AR Solutions CEO’su Evan Gappalberg, yapılan Bitcoin yatırımına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Gappalberg, şirketin yatırım portföyünü genişletmek istediğini, nakit yatırımlardan şirketin sadece %0,06 oranında kazanç elde ettiğini ve Bitcoin’in uzun vadede çok daha fazla kazanç getirebileceğini düşündüklerini belirtti. Ayrıca Gappalberg, bu yatırımın sermaye çeşitlendirme adına stratejik bir hamle olduğunu da vurguladı. Bitcoin’in potansiyelinden dolayı oldukça umutlu olduklarını belirten Gappalberg, Bitcoin’i altına benzetti ve dijital dönüşüm içerisinde var olmak istediklerini belirtti. CEO’ya göre Bitcoin, altının dijital versiyonu. Konuya ilişkin olarak Gappalberg; “Bitcoin’in aynı altın gibi bir değer deposu olarak görülmeye devam ettiği sürece altını geçeceğini düşünüyoruz.” dedi.

CEO Bu Yatırımı Doğru Zamanda Yaptıklarını Dile Getirdi

2020 yılında birçok şirket MicroStrategy öncülüğünde Bitcoin yatırımı yaptı. BTC fiyat artışında bir katalizör görevi gören bu yatırımlar sonrasında, kripto para piyasalarına duyulan ilgi de arttı. Bu yatırım adımları birçok kurumsal şirket tarafından atıldı. Buna göre MicroStrategy bu yıl toplam 1 milyar dolar değerinde, Guggenheim Partners 530 milyon dolar değerinde, Mass Mutual 100 milyon dolar değerinde ve Square 50 milyon dolar değerinde BTC yatırımı gerçekleştirdi. NexTech AR Solutions CEO’su, bu yatırımların diğer kurumsal şirketlere de güven verdiğini ve BTC yatırımı için doğru zamanın şu an olduğunu düşündüklerini belirtti.

Yorum Yap