İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Altın
  3. Kısa Vadede Savunmasız Altın Uzun Vadede Karlı

Kısa Vadede Savunmasız Altın Uzun Vadede Karlı

Covid-19 salgını sürecinde yükselişe geçen altının değişen fiyat aralığı ile ilgili birçok uzman yorumlarını paylaşmaya devam ediyor. Altının pazartesi günü yaşadığı düşüşten sonra, uzmanlar düşüşün devam edip etmeyeceği ile ilgili fikirlerini paylaştı. Michael Boutros köşe yazısında altın fiyatındaki değişimi inceledi. Phil Carr ise uzun vadede altından beklentisini açıkladı.

featured

Dünyada küresel bir kriz haline gelen ve tüm hükümetlerin ekonomisini olumsuz yönde etkileyen Covid-19 salgın süreci, altın gibi değerli madenlerin ve kripto paraların değer kazanmasını sağlamıştı. Pandemi sürecinde güvenli bir yatırım aracı arayan insanlar altına odaklanmış ve altın fiyatlarında ciddi bir yükseliş meydana gelmişti. Pandemi sürecinde yükselişe geçen ve değeri artan altının son gelişmeler ile yaşadığı dalgalanmalar ise yatırım analistlerini değerli madene yönlendirdi. Birçok ekonomi ve yatırım uzmanı kısa ve uzun vadede altın fiyatlarında yaşanacak değişimi değerlendirdi.

Covid-19 salgınına yönelik geliştirilen aşı çalışmalarının altın fiyatında düşüşe neden olması üzerine Michael Boutros altının savunmasız kaldığını ve düşüşün devam edebileceğini açıkladı. Ünlü yönetici Phil Carr ise altının kısa vadede savunmasız kaldığını kabul etmekle beraber uzun vadede yükselişe geçeceğini iddia ediyor.

Michael Boutros: Altın Fiyatını Tehdit Eden Etmenler Azalıyor

Dailyfx uzmanı Michael Boutros altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar üzerine köşe yazısında altının gidişatı hakkında fikirlerini açıkladı. Altının eylül ayından bu yana yaşadığı dalgalanmaları açıklayan Boutros, altın fiyatını tehdit eden unsurların azaldığını ancak düşüş trendinin devam edebileceğini vurguladı.

Altının toparlanma dönemindeyken 1900’ün altında olduğu söyleyen Boutros, bu noktada savunmasız kaldığını açıkladı. Pazartesi günü de %3.5 oranından fazla düşüş yaşayan altının temel destek bölgesini test ettiğini söyledi. Boutros altın fiyatını tehdit eden etmenlerin azaldığını ancak düşün devam edebileceğini yazısında açıkladı.

Altın Temel Destek Hedefini Test Ediyor

Michael Boutros altın düşüşünün devam etmesi durumunda görebileceği seviyeleri de açıkladı. Kasım ayında düşüş seviyesinin birkez daha kırıldığını söyleyen ünlü yönetici gerilemenin devam etmesi durumunda altının 1790 dolar seviyesini görebileceğini de açıkladı. Kasım ayı düşüşü ile ilgili Boutros altının bu değişiminin aynı zamanda temel destek seviyesini test etmesi olduğunu da yazısında paylaştı.

Phil Carr: Altın Uzun Vadede Yükselişe Geçecek

Ünlü yöneticilerden biri olan Phill Carr da altın fiyatında değişimin ve dalgalanmaların önümüzdeki süreçte nasıl devam edeceği üzerine açıklamalarda bulundu. Altının hafta başındaki düşüşünün aşı gelişmeleri ile yakından ilgili olduğunu açıklayan Carr, Fxstreet aşısının piyasaya sürülmesinin altında ciddi bir düşüş meydana getirdiğini açıkladı. Ünlü yönetici aşı gelişmelerinin kısa vadede altını savunmasız bıraktığını açıkladı.

Aşı Bulunsa Da Ekonomik Hasar Devam Edecek

Phil Carr altınının kısa vadede savunmasız kaldığını belirtirken, altın fiyatlarındaki düşüşün uzun vadede yükselişe geçeceğini açıkladı. Ünlü yönetici Covid-19 aşısı bulunsa bile süreç içinde çok fazla borç biriktiğini ve ekonominin normalleşme sürecinin uzun zaman alacağını bu noktada da altın fiyatlarının yeniden ivme kazanacağını açıkladı.

Yorum Yap

Yorum Yap