1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Kolombiya’da Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Artıyor

Kolombiya’da Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Artıyor

Kolombiya'da Bitcoin ATM'lerinin sayısında beklenenden hızlı bir artıştan söz ediliyor. Bitcoin ATM'lerinin sayısı giderek artıyor. Kolombiya'nın petrol zengini komşusu Venezuela, Maduro yönetiminin uyguladığı kötü ekomomi politikaları nedeniyle bugün yerini Kolombiya'ya bırakıyor...

featured

Güney Amerika ülkesi Kolombiya‘da Bitcoin ATM‘lerinin sayısında patlama yaşandığı açılandı. CoinATMRadar tarafından yapılan açıklamada Kolombiya’da 40’ın üzerinde Bitcoin ATM’sinin çalışır olduğu ve ülkede giderek daha fazla sayıda ATM cihazının yerleştirildiği açıklandı.

Ülkede 53 kadar Bitcoin ATM’si olduğundan söz edilirken, son dönemde sayıca artış gösteren bu cihazlara kripto para birimi yatırımcılarının ilgisinin çok fazla olduğu, giderek artan bu ilginin Bitcoin ATM’si üreticilerinin de ülkede dikkatini çektiği belirtildi.

Venezuela’dan Kaçışlar Arttı

Kolombiya’ya komşu olan Venezuela’da son yıllarda Maduro yönetimi aldığı kararlar ile ülke demokrasisinde tartışmalara yol açtı. ABD ve diğer ülkelerin uyguladıkları yaptırımlar sonrasında Venezuela’da ekonomi çöktü ve bugün gıda bulmak bile ülkede çok zor hale geldi.

Kolombiya’ya giden çok sayıda Venezuela vatandaşı ailelerine Bitcoin ile para ödemesi yaparken, özellikle bölgesel karmaşa nedeniyle Kolombiya’da da Bitcoin’e ilginin artışta olduğu biliniyordu.

Türkiye’de 1 Tane Var

Türkiye’de İstanbul’da en az 1 tane Bitcoin ATM’si bulunurken zaman zaman bazı ülkelerde fazla sayıda Bitcoin ATM’si olmasına rağmen raporlara yansımadığı olabiliyor. Türkiye’de Ortadoğu bölgesinin kripto para birimleri konusunda en fazla yatırımcı barındıran ülkesi olmasına rağmen 1 tane Bitcoin ATM’si olması dikkat çekiyor.

Dijital Hizmetler Daha Çok Tercih Ediliyor

Bitcoin ATM’lerine oranla dijital hizmetler daha çok tercih ediliyor. Kripto para birimi sahibi yatırımcılar, yatırım yapmak için borsaları tercih ederken gerek alım, gerek çekim ve satış işlemlerinde Binance, Coinbase gibi kripto para borsalarına talep patlaması yaşanmaya devam etmekte.

Kripto para birimlerinin giderek daha yaygın olması ile birlikte Bitcoin ATM sayısında tüm dünya genelinde artışlar olmasının mümkün olabileceği tahmin ediliyor.

*Kolombiya, 50 milyon nüfuslu bir Güney Amerika ülkesidir.

Yorum Yap