1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Kraken CEO’su BTC Tahminini Açıkladı: 1 Milyon Dolar

Kripto para piyasalarında, birçok ünlü isim zaman zaman dile getirdiği Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri ile gündeme geliyor. Birçok kişi Bitcoin’in ilerleyen yıllarda, yüksek seviyelerde fiyatlanacağını düşünüyor. Bu fikirlere şimdi de bir yenisi eklendi ve Kraken CEO’su Jesse Powell, büyük bir yatırımcısı olduğu bilinen Bitcoin için, alışılmışın dışında bir fiyat tahmininde bulundu.

Kraken CEO’su BTC Tahminini Açıkladı: 1 Milyon Dolar

Kripto para piyasalarında bugüne kadar birçok CEO, yatırımcı, ünlü isim, analist Bitcoin (BTC) fiyat tahminlerini dile getirdi. Bu tahminlerden, geçmişte ortaya atılmış olanların bazıları başarılı sonuçlandı ve tahmini ortaya atan isimler “kahin” olarak anılmaya başlandı. Ancak bu tahminler, günümüzde de ortaya atılmaya devam ediyor ve tahmini ortaya koyan kişinin bulunduğu konuma göre bu tahminler ilgi çekmeyi başarıyor. Bu doğrultuda, ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell da Bitcoin fiyat tahminini dile getirdi. Powell’ın çok iyi bir Bitcoin yatırımcısı olduğu biliniyor. Kraken CEO’sunun, Bloomberg’e verdiği röportajda çarpıcı Bitcoin fiyatı tahmini ise piyasalarda oldukça dikkat çekti. Powell’a göre Bitcoin 10 yıllık süre içinde 1 milyon dolar seviyesinde fiyatlanabilir.

CEO’ya Göre 2020 Yılı BTC’nin Arkasındaki İtici Güç Olacak

Bloomberg’e verdiği röportajda Kraken CEO’su Jesse Powell, tahmininde 2020 yılındaki oluşan tablodan destek aldığını dile getirdi. 2020 yılında yaşanan endişe ile birlikte kripto varlıkların değerinin arttığını dile getiren Powell, bu yılın özellikle Bitcoin adına ekonomik anlamda bir itici güç oluşturduğunu iddia etti. Ekonomik anlamda yaşanan küresel belirsizliklerin Bitcoin için olumlu etki yarattığını düşünen Powell, buna kanıt olarak ise kurumsal şirketlerin halka açık bir şekilde yaptığı Bitcoin yatırımlarını gösterdi. Powell bu yatırımların, ilerleyen yıllar için Bitcoin’e inanılmaz derecede ivme kazandıracağını düşünüyor.

Powell’a Göre İnsanlar BTC’yi Altından Daha Değerli Görüyor

Jesse Powelli Bitcoin’in değerinin hızla artmasında ise başrolde zayıflayan doları gösterdi. Powell’a göre salgın ile birlikte sınırsız mali bir genişleme başladı ve ABD’nin sınırsız para basmasına yol açtı. Daha sonrasında ise CEO bu para basma adımlarının beraberinde dolara karşı oluşan güvensizliği getirdiğini ifade etti. Powel, oluşan güvensizlikte artık insanların kripto varlıklara yönelmeye başladığını söyledi ve Bitcoin’in daha önceden “volatil egzotik bir varlık” olarak görüldüğünü ama artık altın gibi, hatta altından bile değerli bir değer saklama aracı olarak tercih edildiğini vurguladı. Powell Bitcoin – altın kıyaslamasında ise Bitcoin’in daha kısıtlı arza sahip olmasından yola çıkarak Bitcoin’in daha değerli düşünüldüğünü savundu.

Powell’a Göre 1 Milyon Dolara Kadar Ciddi Volatilite Yaşanacak

Ayrıca Kraken CEO’su Jesse Powell’a göre, lider kripto para birimi Bitcoin’deki volatilite bir süre daha devam edecek. Kurumsal şirketlerden gelen yatırımlara ve büyüyen ilgiye rağmen bunun gerçekleşeceğini düşündüğünü dile getiren Powell, çözümün ise sadece HODL olduğunu savundu. Powell, 28 bin ile 1 milyon dolar arasındaki serüvende ciddi bir volatilite yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu iddia etti ve Bitcoin’in 1 milyon dolarlık birim fiyata ulaşması için 10 yıllık bir sürece ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Yorum Yap